Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Galaxies

»

Star Wars Galaxies (zkráceně SWG) je MMORPG hra od Sony Online Entertainment (SOE) a Lucas Arts. Tvůrci chtěli pro fanoušky vytvořit opravdový svět Star Wars. Vytvořili jim možnost žít svůj alternativní život v předaleké galaxii. Podívat se kamkoliv budou chtít a být vším tím v SW o čem kdy snili.  Mohou navštívit rozmanité planety a místa či se vydat na cestu vesmírem a zalétat si lodí. Mohou zvolit zda se přidají na jednu ze stran konfliktu - k Rebelům, Impériu a nebo zůstanou neutrály. To momentálně nedoporučuji, ochudíte se tím o questy, pvp a možnost získat některé zajímavé věci.

 

Je zde možnost vytvořit si svou unikátní postavu. Galaxies má jako jedna z mála onlinovek velký potenciál ve vytváření vzhledu charakteru. Vybírá se z mnoha druhů ras jako jsou lidé, trandoshané, mon calamari, rodiané, zabrakové, bothanové, ithoriáni, wookiové, sulustané a twilekové.

 

Dalším krokem je výběr povolání. Momentálně je na výběr z devíti možností. Lovec lidí (loví za peníze lidi, jak jinak), medik (lékař je vždy potřeba), pašerák (chlápek co provádí nelegální věci), officer (dobrý pro skupinové hraní), entertainer (ten má na starosti muziku, tanec a holičství), trader (obchod, výroba věcí...), commando (těžké zbraně, bomby a pasti), špión (dokáže být neviditelný a špehovat) a konečně jedi (používá sílu a světelný meč, netřeba představovat). Hra (jestli tak můžeme ještě galaxies nazývat) také obsahuje vedlejší profese, které se objeví až během hry. Jsou to:  politik který se stará o hráčské město a nebo různé druhy pilotní profese.

 

Pro cestovatele a objevitele nabízí SWG mnoho planet  -  Tatooine, Naboo, Corellia, Dantooine, Talus, Rori, Lok, Dathomir, Yavin 4 a Endor. Pokud si pak dokoupíte  datadisky, budete moci i na Kashyyyk a Mustafar.

 

Po vstupu do hry budete moci navštívit tutorial (což doporučuji) a porozhlédnout se po jedné vesmírné stanici a asteroidu. Poté vás vysadí na Tatooine a dobrodružství může začít. Není tu žádný velký příběh, jedná se, jak jsem již výše psal, převážně o život ve světe SW. Začátečníci  mohou začít trénovat své povolání pomocí takzvaných Legacy questů. Nyní nastíním další možnosti, aby jste si vytvořili přesnější  představu. Chcete rybařit, sehnat si speeder, domácí zvířátko, přidat se do hráčské guildy, postavit dům či dokonce město, létat ve vesmíru, oženit se, případně otevřít svůj vlastní obchod...?  Mohl bych ve svém výčtu pokračovat ještě hodně dlouho. Další a další možnosti vznikají i díky hráčům, kteří si například postaví vlastní imperiální jednotku a také se tak chovají nebo otevřou museum se vzácnými předměty.

 

Setkáte se s různými významnými osobnostmi a to jak z filmů tak z expanded universe (EU). Doba, kdy se SWG odehrává, je momentálně mezi epizodou 4 a 5, podle toho zde potkáte i postavy. Ovšem to je závislé na tom ke komu se přidáte. Ti co nevstoupí do řad impéria neuvidí Císaře Palpatina či Thrawna a naopak. Ještě jednou opakuji, nelze hrát za žádnou známou SW postavu, ale máte možnost přidat do světa SW jako jedinečný charakter, který bude zobrazovat vás samotného.

 

Pokud jde o souboje. Buïto lze bojovat proti počítačem ovládaným protivníkům (což je samozřejmost), nebo hráč proti hráči. Ať duelem jeden proti jednomu, nebo obrovskými souboji ve městech. Lovec lidí si taky zabojuje při lovení svých lidských cílů.

 

Hra se stále rozšiřuje a vyvíjí. Každý měsíc programátoři přidávají nové věci, takže to co bylo aktuální při psaní tohoto článku, již nemusí odpovídat, za půl roku, skutečnosti. Bohužel se to neobejde bez měsíčních poplatků. Ty má ale v této době každá pořádná onlinovka. Ti co si SW zahrají vědí, že se tato investice vyplatí.  Úhrada probíhá přes účet a kartu z možností placení přes internet. Poplatky lze nastavit tak, aby si je SOE strhávalo jednou po měsíci nebo třeba jednou za tři (pak máte nějakou tu menší slevu). 

 

Co se týká ovládání hry -  je velice variabilní s možností nastavení dle vašeho přání a fantazie. Styl hry (včetně ovládání) bych přirovnal ke Knights of the old Republic, takže žádný mláticí Jedi Knight. Nemůžete tu rozsekat vše co uvidíte, jen určité povolené cíle. Na to, že hra je stará tři roky má stále velmi atraktivní grafiku. Nedávno se dělal její update u postav tak, aby byli detailnější.

 

Než se rozloučím, musím něco říci o české komunitě hráčů. Češi hrají na serveru Eclipse. Nováčci se mohou zabydlet v českém městě Bohemia a přidat se k první imperiální guildě Bohemian Mercenaries (BoH). Ta má momentálně RP jednotku a cech temných rytířů. Dalšími guildami jsou rebelové Czech Alliance (CzA) a guilda EHC, která se snaží osamostatnit a hrát RP. Odtrhla se od Bohemie a založila vlastní město. Pár českých hráčů ještě můžete nalézt v RP mezinárodní guildě IHC. Pokud vás článek o SWG zaujal a chtěli by jste více informací nebo si přečíst nějaký ten příběh z tohoto světa, navštivte stránku http://www.starwarsgalaxies.cz/, také mohu doporučit oficiální stránky http://www.starwarsgalaxies.com/.

 

Jorssk
Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.