Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed  Star Wars: The Force Unleashed je úplně nová herní značka ze světa Star Wars přímo od interního studia LucasArts, která mapuje příběh Darth Vaderova tajného učedníka, záhadné postavy, která je trénována samotným Sithským lordem, aby zabila poslední Jedie. Příběh se odehrává v temných časech, mezi 3. a 4. epizodou. Učedníkovo dobrodružství je tak pokračováním nové trilogie, odkrýváním následků Rozkazu 66, formováním rebelské aliance a přímou spojkou s Originální trilogií. The Force Unleashed je původně konzolová akční hra z pohledu třetí osoby, ve které se ujímáte postavy tajného učedníka a používáte schopnosti Síly a boje se světelným mečem.

Po prodejní stránce se hra stala hitem, ačkoli úplně nesplňovala představy fanoušků, u kritiků získala nadprůměrná, ale ne dokonalá hodnocení, a tak vznikly dva tábory fanoušků, kteří hru nemohou vystát anebo ji milují. Na hře se scénáristicky podílel sám George Lucas a studio ILM použilo novou techniku snímání pohybu a výrazů tváře opravdových herců, kteří doslova hrají herní postavy a tím hru přibližují filmovému prožitku. Hra se honosí propracovanou fyzikou Havoku, vlastním 3D enginem Ronin a dalšími moderními technologiemi. V roce 2009 vyšla reedice této hry přidávající stáhnutelný obsah do základní hry a PC verzi pod jménem Ultimate Sith Edition.

 

 VÝVOJ:  LucasArts Studios
 ŽÁNR:  Akční 3D hra z pohledu 3. osoby
 DATUM VYDÁNÍ:  19. září 2008, 17. prosince 2009 (Reedice)
 PLATFORMY:  Xbox 360, Playstation 3, Wii; Microsoft Windows, Mac OS X (Reedice)
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, Radeon HD2900 a výše, GeForce 8800 a výše
 INSTALACE:  24GB na HDD

 


Force Unleashed - vývojářské deníky
07.04.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Pokud patříte mezi velmi zdatné angličtináře, tak vás jistě potěší vydávání tzv. "vývojářských deníků" Bretta Rectora o Force Unleashed. Doposud jich vyšlo celkově pět. Pokud máte tedy zájem, pak máte možnost si přečíst něco více o samotném vývoji.

Vývojářský deník Bretta Rectora #1, #2, #3, #4 a #5

 

Force Unleashed - sada nových artworků
11.03.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

Na stránkách LucasArts se objevilo hned 16 nových artworků (thx Darth_Coconut), které jsme okamžitě zařadili do naši galerie, kde od této chvíle najdete už 33 kousků. Z těch nových stojí za prohlédnutí např. "vytuněný" AT-ST, osedlaní Rancoři (jezdci jsou zřejmě rytíři Jedi, takže Shaak Ti se na Ilumu zjevně neskrývá sama) či pohotový výpad generála Kota.

 

Kompletní galerie - zde

Star Wars: Force Unleashed odhaleno
18.02.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [12]

Je to už nějaký ten měsíc, co jsme vás informovali o několika spekulacích ohledně vývoje nové Star Wars hry. Žhavými kandidáty byli Battlefront 3, KotOR 3 a tajná hra s Darth Vaderem v hlavní roli. A práve o třetí zmiňované hře vypustil vůbec první informace na svět zahraniční časopis Game Informer.

 

Příběh se bude odehrávat, jak se očekávalo, mezi III. a IV. filmovou epizodou a seznámí vás s počínáním Dartha Vadera. Ten najde v jednom z přeživších masakru v Chrámu Jediů svého učně, kterého si vezmete pod své ovládání právě vy. Ovšem nebude chybět ani možnost vžít se do role Vadera. Vaším úkolem bude pomoct právě Vaderovi vystopovat zbylé Jedie. Na svých cestách budete používat kvarteto sil - Force Push, Grip, Repulse a Lightning. Jejich účinnost budete moci vylepšovat tím, že je budete vzájemně promíchávat. Z planet na Vás čekají Felucia, Kashyyyk, Naboo nebo třeba i Coruscant, kde navšívíme rozpadlý Chrám Jediů. Nebudou chybět ani bossové. Nejaktraktivnější je určitě známá rytířka Jedi Shaak Ti, která bude velet hned několika Rancornům. Nově se naopak předvedou Maris Brood (se zajímavými "obuškovými" meči), Juno Eclipse a generál Kota.

Hra bude využívat kompletně nový engine Digital Molecular Matter, jenž vytvořili LucasArts společně s Pixelux Entertainment, NaturalMotion a Industrial Light&Magic. Jeho sílu plně demonstrují dvě technologické videa na kompletně nových stránkách LucasArts. V jednom uvidíte, jak se Stormtroopeři snaží chytat dřevěných klád, jelikož pod nimi je velká propast (nechybí ani vzájemná pomoc, kdy jeden trooper chytne druhého). V tom druhém naopak je ukázano, jak reaguje dřevo na náraz v obyčejném enginu a jak v enginu DMM. Jako házecí předmět byl použit R2-D2 a je krásně vidět, jak se dřevo rozláme na několik třísek a není-li předmět mrsknut dostatečnou silou, tak se deska jen lehce prohne a nalomí. Tentýž revoluční engine bude použí do hry Indiana Jones.  

Velkým plusem je, že na příběh dává pozor samotný pan George Lucas. Hru bude provázet také masivní kampaň. Podle Force Unleashed vznikne kniha, komix a hračky od firmy Hasbro. Na závěr jedna špatná zpráva pro majitelé osobních počítačů. Titul je vyvíjen pro tyto platformy - PS3, X-Box 360, Wii, PS2, PSP a Nintendo DS. Pokud nevlastníte ani jednu z těchto konzolí, tak si zřejmě Force Unleashed nezahrajete. Datum vydání bylo stanoveno na listopad 2007, což je celkem brzký termín. Uvidíme.

zdroj: TG, The Force.net