Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed  Star Wars: The Force Unleashed je úplně nová herní značka ze světa Star Wars přímo od interního studia LucasArts, která mapuje příběh Darth Vaderova tajného učedníka, záhadné postavy, která je trénována samotným Sithským lordem, aby zabila poslední Jedie. Příběh se odehrává v temných časech, mezi 3. a 4. epizodou. Učedníkovo dobrodružství je tak pokračováním nové trilogie, odkrýváním následků Rozkazu 66, formováním rebelské aliance a přímou spojkou s Originální trilogií. The Force Unleashed je původně konzolová akční hra z pohledu třetí osoby, ve které se ujímáte postavy tajného učedníka a používáte schopnosti Síly a boje se světelným mečem.

Po prodejní stránce se hra stala hitem, ačkoli úplně nesplňovala představy fanoušků, u kritiků získala nadprůměrná, ale ne dokonalá hodnocení, a tak vznikly dva tábory fanoušků, kteří hru nemohou vystát anebo ji milují. Na hře se scénáristicky podílel sám George Lucas a studio ILM použilo novou techniku snímání pohybu a výrazů tváře opravdových herců, kteří doslova hrají herní postavy a tím hru přibližují filmovému prožitku. Hra se honosí propracovanou fyzikou Havoku, vlastním 3D enginem Ronin a dalšími moderními technologiemi. V roce 2009 vyšla reedice této hry přidávající stáhnutelný obsah do základní hry a PC verzi pod jménem Ultimate Sith Edition.

 

 VÝVOJ:  LucasArts Studios
 ŽÁNR:  Akční 3D hra z pohledu 3. osoby
 DATUM VYDÁNÍ:  19. září 2008, 17. prosince 2009 (Reedice)
 PLATFORMY:  Xbox 360, Playstation 3, Wii; Microsoft Windows, Mac OS X (Reedice)
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, Radeon HD2900 a výše, GeForce 8800 a výše
 INSTALACE:  24GB na HDD

 


The Force Unleashed - obaly
02.04.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]
Star Wars: The Force Unleashed bylo sice dle posledních informací přeloženo na září tohoto roku, avšak jak budou vypadat obaly pro jednotlivé platformy už víme teï. Prohlédnout si je můžete v naší galerii .
The Force Unleashed - hutné a zpožděné informace
04.02.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Za poslední měsíc se toho o SW: The Force Unleashed napsalo podstatně hodně a my jsme vám zbaběle nepřinesli žádné informace. To víte, když není čas...slabá výmluva, co? :-)

Nejlepší výcuc ze všech možných zahraničních preview přinesl český server Tiscali Games, u nichž najdete ve dvou novinkách opravdu solidní informace. My nebudeme jejich výpisy jen tupě papouškovat, ale rovnou vás na ně odkážeme. První si můžete přečíst zde a druhou naopak zde. Na internetu se objevilo taktéž nový webdoc s pořadovým číslem tři, jenž opět nabízí pěkné momenty z hraní. V naší galerii si pak můžete prohlédnout nové screenshoty.

Na závěr dodejme, že vydání SW: The Force Unleashed bylo posunuto na 26. sprna 08.

SW: The Force Unleashed - Zápletka
11.10.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Že nevíte, o čem vlastně bude The Force Unleashed pojednávat? Tak to jste asi byli poslední dobou mimo. A že nevíte, co to The Force Unleashed je? Tak to jste byli zřejmě poslední rok na Marsu, nebo jste na tyto stránky zabloudili. Inu, odpoveï prakticky na obě otázky najdete v krátkém článku, který pro vás připravil Fluke. >>celý článek

SW: The Force Unleashed - Charaktery + nová krev
23.09.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Po lokacích vám přinášíme další článek - tentokrát o charakterech z The Force Unleashed. Dozvíte se v něm něco o "velké šestce", kterou tvoří postavy Juno Eclipse, Maris Brood, Shaak Ti, Rahm Kota, Proxy a samozřejmě Secret Apprentice. Článek si můžete přečíst zde.

P.S.: Rád bych mezi námi přivítal novou posilu - Dromedarra, jenž je známý především ze svého působení na swgames.cz a Bounty Hunter Guild scéně. Někteří ho také můžou potkat ve světě Star Wars Galaxies.

Nový dokument o SW: The Force Unleashed
20.09.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]
LucasArts dnes na svých oficiálních stránkách představili nový dokument o The Force Unleashed (první najdete zde). Nové video nás seznámí s hlavními charaktery, a to zejména s Tajným učedníkem, Juno Eclipse a generálem Kotou. Všímavější z vás určitě postřehnou nové concept arty a dokonce i jednoho záběru ze hry (krátký rozhovor mezi učedníkem a Kotou). Tvůrci také ukazují, jak pomocí technologie Motion Picture snímali pohyb herců - především mimiku a obrysy obličeje. Nebude trvat dlouho a již brzy vám přineseme vlastní článek pojednávající o postavách, jenž pro vás připravil Fluke.

The Force Unleashed - GC video interview
02.09.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Herni server Hrej.cz přivezl z Games Convetion 07 své vlastní video, v němž redaktor Pavel Dobrovský zpovídá vývojáře z LucasArts, Julio Torrese. Téměř desetiminutový rozhovor přeložený do češtiny můžete stahovat odsud.

The Force Unleashed - představení lokací a 12 artů
29.08.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Ve Star Wars: The Force Unleshed se podle dosavadních informací podíváme na 3 planety a jednu vesmírnou stanici (Kashyyyk, Felucia, Raxus Prime a TIE Fighter Construction Facility), o kterých si můžete přečíst v našem novém článku. S novým článkem přichází také 12 nových artworků, které samozřejmě naleznete v naší rozasáhlé galerii.

Kompletní galerie

The Force Unleashed - trailer
10.08.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Očekávané se stalo skutečným. LucasArts nám po dlouhém čekání naservírovali první trailer z Star Wars: The Force Unleashed. Už ze začátku lze vidět, že hrátky se silou budou opravdu masivní. Rozhoupat Star Destroyer a následně s ním praštit o zem? To je sakra cool kousek, byť trošku přitažený za vlasy. Sice se jednalo jen o počítačem vyrenderovanou animaci, ale autoři nepopřeli podobné situace během hry. V traileru poté následují autentické záběry ze hry, v nichž jde především vidět, jak si to náš hrdina rozdává s několika Stormtroopery a Rancornem. Všechno vypadá velmi dobře už teï, kdy do vydání zbývá zhruba 3/4 roku. Zůstaňme proto chladní. Víme přece, jak neslavně dopadlo konzolové Revenge of the Sith.

C4: The Force Unleashed - další informace + video
26.05.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Oslava 30. výročí Hvězdných Válek je v plném proudu a na právě probíhajícím Conu odhalují tvůrci různých kategorií své produkty do budoucna. Herní oblast ovládá především The Force Unleashed, o kterém se objevil nové info. Tak především, příběh byl vytvořen samotným Georgem Lucasem a bude probíhat ve značněji delším časovém úseku, než jak jsme byli zvyklí ve filmech. Hra nás provede několika letým časovým pásmem. Začneme jako přeživší Jedi, který utekl Rozkazu 66 a přežil celé Klonové Války. Následně se zařadíme po bok Dartha Vadera, jenž nás ovšem nejdříve zajme a až poté z vás učiní jeho tajného učedníka.

Hlavní postava je velmi inspirována samurajským stylem, čemuž bude odpovídat i jeho mrštnost a obzvlášť uchopení meče. Tvůrci moc nechtějí hovořit o konečné délce hry, zároveň se ale brání tím, že díky perfektní fyzice okolí si to budete chtít zahrát znovu. Zdůrazňují také fakt, že hru můžete pojmout buï arkádovým stylem, nebo jak budete mít zrovna chuť. Samotný příběh bude epický a temný, o tom není pochyb, avšak autoři se nijak netají tím, že do FU bude zavedena špetka humoru. Lucas jednou prohlásil, že humor je ve Star Wars velmi důležitý a nepostradatelný (no u Jar Jara si nejsme jisti...). Takže jako Temný učedník narazíte na několik vtipných scén, na kterých se vyřádili především designéři. Ostatně už v prvním videu jsme mohli vidět, jak se Stormtroopeři úsměvně zachraňují před jistou smrtí :-)

Během oslav výročí bylo vypuštěno také nové video, ve němž se především mluví o původních plánech hry. LucasArts měli napsáno několik her, ze kterých nakonec vyšla vítězně varianta s Temným učedníkem. Abychom byli přesní, nejdříve se uvažovalo o hře s hlavní postavou aká Darth Maul. Schválena, zatím, nebyla ani verze s tzv. Wookie Warriorem (že by Chewie za mlada? :-). K vidění jsou především záběry koncept artů s několika novými kousky a také gameplay sekvence, ovšem bez jakéhokoliv grafického hávu.

 

©estice nových ukázek z Force Unleashed
14.04.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Přinášíme vám 6 nových artworků s jedním velice zajímavým poodhalením. Když mrknete na tento artwork, tak tam na vybafne jedna velmi známá osoba - Obi-Wana Kenobi, který vedle sebe má jakéhosi prcka (Luke Skywalker?). Kolem nich je navíc k vidění parta Tuskenů a ještě jeden neznámý Jedi. Znamená to tedy, že se s učedníkem Dartha Vadera podíváme i na Tatooine a zároveň budeme hledat mladého Skywalkera? Nové artworky najdete v naší galerii.