Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy

» Rasy

Human Male (člověk - muž)

Lidé jsou nejen nejpočetnější druh v galaxii, jsou také nejpřizpůbitější rasa. Můžou žít jak na Tatooinu, tak na Hothu. Přizpůsobí se podmínkám a proto jich je v galaxii tolik. A proto je také největší počet Jediů tohoto druhu - člověka. Vememe si např Filmový příběh - nejvíce Jediů je lidského druhu - Anakin Skywalker, Obi-Wan kenobi až Mace Windu - to jsou ale pouze ti nejslavnější. V radě Jediů je ale poměr ras vyvážený - takže je tam sice hodně lidí, ale ne většina. Vezmeme si příklad: Ki-Adi-Mundi, Kit Fisto, Yoda...


Human Female (člověk - žena)

Na moc Jediů, kteří hráli roli v filmovém či knižním příběhu, si nevzpomínám. Snad pouze Princezna Leia nebo Mara Jade. Na víc si jich opravdu nezpomínám. Vzpomínám si na spoustu žen, ale byly jiné rasy - např. Shaak Ti... Ale to nevadí ve hře Jedi knight: Jedi academy si ji vybrat můžete. Je stejně schopná jako muž. Žena má podle mých informací stejné vlastnosti jako muž. Myslím že, kdyby místo této rasy firma LucasArts zvolila jinou, nebylo by to na škodu. Nemůžete třeba hrát za Wookiee.


Rodian Male (Rodian - muž)

Rodiané pocházejí z planety Rodia. Mají plazy předky, velké oči a dlouhý rypák a v galaxii se většinou uplatňují jako výrobci zbraní, lovci odměn či jako skvělí herci. Vylučují také pro ostatní rasy velmi odpudivý pach. Na konečcích jejich dlouhých zelených prstu mají také přísavky (podobně jako chobotnice), díky kterým mají dobrý úchop. Ve filmu jsem žádného Rodianského jedie neviděl, avšak jako příklad jmenujme lovce odměn Greeda, který byl zastřelen Hanem Solen na Tatooine.

 


Twi'lek Female (Twi'lek - žena)

Twi´lekove jsou vyspělou rasou pocházející z planety Ryloth ve vnějším okraji. Znak charakteristický jen pro ně jsou jejich hlavové ocasy, zvané Lekku. Pro twi´leky jsou tyto lekku  velmi důležité, používají je při mnoha běžných úkonech. Každý twi´lek má minimálně dva tyto hlavové ocasy, ale ve velmi zvláštních případech se stává, že se narodí Twi´lek z více než dvěma. Takový Twi´lekové mají pak větší politický vliv než ostatní. Jeden starorepublikový senátor měl například čtyři Lekku. Ryloth, jejich domovská planeta, má také velmi neobvyklou oběžnou dráhu, která zapříčiňuje, že jedna polokoule je stále žhavá, a druhá neustále studená. Většina Rylotských obyvatel obývá tmavou a studenou část, Twi´lekové ale obývají takzvaný soumračný pás, ve kterém staví svá města do hor. Z Twi´leků, jež se objevily ve filmu, bych například jmenoval Aylu Securu, Jediiku, která byla zabita při rozkazu 66.

 


Kel Dor Male (Kel Dor - muž)

Kel Dorové jsou opravdu podivuhodnou humanoidní rasou. Ne kvůli jejich vzhledu, ale hlavně kvůli tomu, že tato rasa nemůže dýchat kyslík. Co dýchají to opravdu nevím, ale každopádně to železo, co mají na obličeji, je proti-kyslíkové maska, která zároveň slouží jako kompaktní dýchací přístroje. Je rovněž známo, že tato rasa dokáže na krátkou dobu přežít ve vesmírném Vakuu. Z filmových Kel Dorů jmenujme například skvělého pilota a rytíře Jedi Plo Koona, který byl zabit při rozkazu 66.

 


Zabrak Female (Zabrak - žena)

Rasa Zabrak je průkopníkem koloniolizování planet. Díky této rase se můžeme podívat na planetu Geonosis či Kamino. Také se jim říká Válečníci bez ducha. Jsou silní a mocní. V umění Síly mnozí předčívají své lidské spolupracovníky. S instinktem tvořily sebe a svoji planetu, a proto by se dalo říct, že tato rasa je po lidské z těchto 6ti nejhezčí. Mimo jiné se tato rasa zasloužila o vynalezení mezihvězdného cestování. Pro Jedie této rasy jsou typické dva meče. Ale ve hře to není podmínkou. Ve filmovém dobrodružství můžete tuto rasu nalézt např. v Darth Maulovi, který je ovšem Sith a vypadá trochu jinak než zde - má červenou pleť.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.