Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy

» Zbraně

Světelný meč

Je to elegantní zbraň, která slouží a sloužila Jediům po tisíce let. Tato zbraň se objevila již před vynalezením mezihvězdného cestování. Její čepel je tvořena ze zdrojového krystalu, který je umístěn v rukojeti meče. Rytíři Jedi používají meče nejvíce k odrážení laserových paprsků. Proto jsou tvořeny ze sintézkých krystalů. Temní lordi ze Sith používají dokonalejší krystaly. Jsou tzv. Sithské krystaly, které mají pevnější stukturu a jsou lépe přizpůsobeni na boj na světelné meče. Ve hře budete mít buï pouze jeden meč, který je typický především pro lidskou rasu - lze s ním dělat elegantní pohyby. S jedním mečem se bojuje v technikách 1 až 6. Technika 2 je pradávný styl rytířů Jedi. Při technice 2 se dělají pomalé, ale účinné elegantní údery. Btw s technikou 2 bojoval Hrabě Dooku. Technika 3 je mnohem častěji používanější. Je jednodušší a ne tak účinná. Jak už jsem řekl - tchnika 2 je velmi stará, ale není špatná - ba naopak. S technikou 3 bojoval Obi-Wan Kenobi. Nebo si můžete zvolit duální meč (ten zřejmně dostanete až později) - duální meč je typický hlavně pro rasu Twilek a Zabrak. A pak třetí možnost - dva meče - ty jsou typické pro Keldori a Rodiány. Bojové techniky se ve hře nerozlišují.


DL-44 Blaster Pistol

Toto je standartní Blaster. Vyzařuje paprsky, které jsou vytvářeny ve zdrojovém krytalu. Hold Hvězdné války mají v každé zbrani nějaký ten krystal. Paprsek pak prochází přes rozbušku, kde získá sílu a rychlost. Pak prochází přes tzv. oteplovač kde získa patřičnou teplotu. Jde o celkem přesně mířící zbraň. Tato zbraň je oproti Jedi knight: Jedi outcast novinkou.


E-11 Blaster Rifle

Jde o standartní zbraň, kterou již známe z Jedi knight: Jedi outcast. Přes primární mód střílí pomalu, ale přesně. A přes sekundární mód střílí rychle, avšak nepřesně. Je to zbraň, kterou jsme mohli několikrát zahlédnout ve filmu. V ruce ji držel např. Han Solo nebo princezna Leia.


Tenloss Disruptor Rifle

Je to zbraň, kterou známe i z jiných her. V jiných hrách, jako např. v Wolfenstein, Quake 3 atd., vypadá jinak. Je to sniperovka. Dnes bysme řekli že by měla mít velký zaměřovací zoom. A to si pište, že má. Když s ní střílíte pouze primárním módem, tak střílí pomalu a neúčinně, avšak když zmáčknete pravé tlačítko myši a necháte ho držené, tak se prostředí začne přibližovat. Potom zmáčknete primární útok a necháte ho chvíli drže - pustíte - nepřítel roztaven. Když ho budete držet kratší dobu, tak přítele buťto nezabijete a nebo ho zabijete tak, že se neroztaví :-)


Wookiee Bowcaster

Tak tuto zbraň nemusím snad ani představovat. Je to známá Wookieeská kuše. Měl jí snad ve všech dílech hvězdných válek Wookiee Chewbacca (žvejkal). Je to jejich zbraň. Je to vynález Wookieeů. První takováto zbraň byla vyrobena na domovské planetě Wookieeů - na planetě Kashykk. Teï k vlastnostem ve hře - když útočíte primárním módem, tak zbraň vystřeluje přesné, ale bohužel docela neúčinné laserové paprsky. Paprsky jsou zelené. Když útočíté sekundárním módem. Tak vyletí 2-5 paprsků najednou. Je to zbraň neúčinná.


Imperial Heavy Repeater W/Concussion Launcher

Pokud zrovna nejste moc dobrý v boji na světelné meče, může se proti Jediům použít tato zbraň. Musí to být ale ve velké vzdálenosti, jinak by vás mohl zabít. Primárním módem střílíte opravdu rychlé střely. Sekundárním módem vystřelíte jakousi bombu, která když dopadne vytvoří energetickou vlnou. Sekundární mód se čerpá s módu primárního - střely, které střílíte módem primárním se ve zbrani rozloží a vyvoří se plazmatická bomba, kterou vystřelíte módem sekundárním.


Destructive Electromagnetic Pulse 2 (DEMP 2) Gun

Tuto zbraň měl v oblibě temný lord ze Sith Vader. Vaderova minulost u jeho admirálů byla tajemná a nikdo z nich nevěděl, jak vypadal, kde se narodil, kdo byl jeho otec či matka... My však ale víme, že to byl Anakin Skywalker, který rád létal - podle některých byl nejlepší pilot v celé galaxii. O tom však můžeme jenom spekulovat. Oblíbil si ji, protože byla silná a cítil se s ní bezpečně (pochopitelně byla to až druhá volba - první byl světelný meč).


Golan Arms FC-1 Flechette Weapon

Využívají ji především lampasáci - vaši neprátelé, nebo-li admirálové. Tuto zbraň měl zase pro změnu v oblibě velkoadmirál Thrawn. Thrawn byl velkoadmirál impéria po císařově smrti, po smri Dartha Vadera a po bivě na Endoru - Impérium se ale trochu vzpamatovalo a začal mu velet. Vystřeluje malé kuličky, které potom vybuchnou. V sekundárním módu vystřeluje energetické bomby. Nedoporučuji ji použít proti Jediům, resp. Sithům.


Stouker Concussion Rifle

Další novinka v Jedi knight: Jedi academy. Vystřeluje dlouhé laserové paprsky, vytváří se v hlavním krystalu. Původní paprsek projde ještě přes 2 krystaly, které mu zajistí Sílu a rychlost. Rychlost, i když se to nezdá, je velká, proto Vás Síla setrvačnosti přenese o 0,125 m dozadu, takže nedoporučuji střílet zády k propasti, když jste u ní blízko. Jako zbraň není špatná, je jenom trochu větší, a tak s ní nevyskočíte tak vyskoko jako třeba se světelným mečem.


Merr-Sonn PLX-2M Portable Missile System

Nepraktický, nevhodný ale někdy dokonce i užitečný. Střílí rakety - je to tedy raketomet. Je to raketomet z dnešních dob, takže žádné laserové paprsky, pouze náboj, rozbuška a trochu toho střelného prachu. Tato zbraň, podle mého názoru, by neměla v této hře co dělat. Ale to nevadí. V skoro každé hře je raketomet. Tato není vyjímkou. Střílí rakety - to je vše - nic víc, nic míň.


Thermal detonator, Trip mine, Detonation PackTyto 3 zbraně měl v oblibě (nevím proč) Palleon - byl to přítel velkoadmirála Thrawna. Tepelný detonátor po odhození a následném dopadení na zem, vytvoří energetickou vlnu. Když na Vás někdo zaútočí touto zbraní, tak máte 3 možnosti - 1. Rychle zareagujete Sílou Pull odrazíte detonátor. 2. Utečete. 3. zemřete. Granáty tlakovou vlnu nevyvolávjí, ale jsou dobré pro útok za roh - dobře se odráží od zdi. Miny jsou dobré pro tichou past.
Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 
   
3.

C.I.S.I. - 25.02.2012 | 15:23

Taky na to koukam jak puk. To info jsme prevzali z prestizni Jedi Academy fanstranky, ktera se zrusila a vsechno se pretahlo. Nikdy jsem to ale vyrazne nekontroloval, protoze to bylo od cloveka, ktery tematu rozumi.

Fluke: Psal to tusim Seege

2.

Brojin - 01.11.2011 | 22:47

Nelíbí se ti, že se Rosh přidal zas k Jedi? Můžeš ho zabít! Hra má dva různé konce.

1.

adam - 25.09.2011 | 10:32

moc se mi tato hra libi jenom ze Rosh se prida k temne strane a potom je zase jedi