Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


The Old Republic: E3 informace No. 2
03.06.2009 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [25]

Novinářům ze serveru IGN.com bylo umožněno vyzkoušet první hratelnou demo ukázečku z SW TOR. Výsledná recenze ovšem obsahuje jen pramálo informací, které se zde pokusím vypíchnout. Žádné nové screenshoty ani videa zatím nebyly poskytnuty.

V poměrně rozsáhlém textu, plného plytkých řečí, se ukrývá několik zásadních vlastností připravované hry. Soubojový systém je prý stejný, jaký známe u bežných MMORPG podobného typu, kde nechybí zaměřování či klasické hotbary se speciálními abilitami. Samotný souboj je prý velmi plynulý a věrohodný, což tvůrci již douhou dobu slibují. Dále bylo potvrzeno, že classy (povolání) budou postupovat ve svém vývoji po levelech s tím, že maximální hodnota není dosud známa. Nejzajimavější informací je, dle mého názoru, jedna z vlastností skupinového questu (úkolu), kde TOR ukazuje svoje největší klady. Do jednoho rozhovoru zde totiž může zasahovat více hráčů! V úkázkovém demu tedy konverzovali 2 hráči s jedním NPC a na základě jejich rozhodnutí poté mohli NPC zabít nebo ho nechat žít. Jednotlivé rohovory, stejně jako důležité rozhodnutí a události, probíhají cinematicky, jako známe např. ze série KotOR

Na závěr bych uvedl, že s prací Bioware byli novináři spokojeni a v žádném ohledu nezklamali jejich očekávání.  

UPDATE:

Ještě jako bonus jsem vytvořil mapu galaxie podle dostupných informací, Modré jsou planety Republiky a červené zase planety Impéria. Jména jsou známy pouze 4. Zelený Alderaan sice není potvrzen, ale polohou a příběhem se tam hodí nejvíce. Ovšem překvapující je fakt, že na mapu nepasuje Coruscant, takže toho se nejspíš v základní verzi hry vůbec nedočkáme.Ale to už je zase jen spekulace.

 mapa galaxie

 

UPDATE 2:

(0:50) Právě skončila na E3 neskutečně trapná prezentace The Old Republic, kde nějací 2 zaměstnanci Bioware jen plácali staré známé informace pořád dokola a neřekli vůbec nic nového. Jediné, co se z nich podařilo moderátorovi vytáhnout byla nepodstatná informace, že v TORu bude mít cameo roli jedna z postav KotORu, což se ale stejně předpokládalo. 

The Old Republic: Cinematic Trailer a informace
02.06.2009 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [57]

Ano, Ano. E3 Expo nezklamalo. Každoročně se zde představují nejžhavější novinky z herního světa a na dnešní představovačce EA tomu nebylo jinak. U Star Wars her na něco podobného nejsme moc zvyklí, ale tohle by si neměl nechat ujít žádný SW fanda, ať už TOR hodlá hrát nebo ne. Je to prostě paráda :). Jen podotýkám, že toto není in-game video, ale cinematic trailer, na které si potrpí např. Blizzard.

Druhou novinkou je spuštění Holonetu na webu TOR. Jedná se o informační databázi zatím známých faktů. Prohlédnout si ji můžete zde.


Trailer můžete sledovat i zde a doporučuji si stáhnout 230 MB verzi v plném rozlišení. Opravdu to stojí za to.

 

Na E3 už zaznělo spousty dalších novinek, o kterých Vás záhy budeme informovat. 

UPDATE 1:

Můj Rozbor Traileru:

Vše se odehrává na hl. planetě Galaxie, Coruscantu. 1. postavy, které se zjeví na povrchu, přesněji před chrámem Jedi, jsou Sithský lord Angral a jeho pomocnice (zatím bezejmenný Smuggler, Twi'lek). Od počátku každého upoutá jistá podoba s mistrem Darth Malak, který žil a zemřel v době před děním The Old Republic. Já si to vysvětluji tím, že od té doby Sithi přejímaly podoby těchto velikánů na důkaz úcty a oddanosti.

Hned v dalším záběru je špičková ukázka povolání Bounty Hunter v podání pohledné lovkyně s kompaktním jetpackem.

Dále zde máme nedůležitý souboj před vstupem s hlídači (nejspíše lehká verze Troopera) a poté se už naši hrdinové Sithského Impéria střetávají s obyvateli chrámu. V čele této skupiny stojí (bezejmenný) mistr Jedi, nejspíše také jeden ze členů Rady. Důležité je také zmínit brnění, které mají všichni Jedi pod svými plášti. Možná se ptáte, kde jsou ostatní rytíři jedi? Sithivé je vylákali na planetu Alderaan k mírovým jednáním, ale místo toho zaútočili na Coruscant.

Další moment je (pro Jedi) nečekaný zvrat, kdy do budovy chrámu "zaparkuje" vesmírná loï, podobná Lambda class shuttle ze Staré trilogie. O okamžik později už víme, kdo k Jedi zavítal na návštěvu. V čele skupiny čítající asi 50 sithů a několik desítek vojáků stojí 2. Sithský mistr (podobný zase Darth Revanovi). Když jsem trailer viděl 1x nebo 2x, tak jsem si toho ani nevšiml, ale je to tak. V následném střetu obou táborů je tento 2. sithský mistr zastíněn prvním a jeho nekteré pekelné kousky mohou být mylně přisuzovány prvnímu. 

Každopádně nejmocnější duel svádějí mistr Jedi se Sithským lordem, prvně zmiňovaným. Do tohoto epického souboje jsou dány prostřihy, jak na Bounty hunterku s plamenomety a raketami, tak na smugglerku, či na malého droida, který nejspíše patří jedijskému mistru. Zakončení je velmi rázne, jak se sluší a patří na Sithského Lorda a závěrečné scény už jen umocňují drtivý nástup nové mocnosti.

UPDATE 2:

Informace:

Na Press konferenci společnosti Electronic Arts byl na uplný závěr představen tento trailer, kterému předcházelo menší vystoupení okostýmovaných Jedi/Sith a byla vypuštěna jediná novinka týkající se samotné hry. Jako první MMORPG v historii bude Star Wars The Old Republic plně nadabováno! A to ve všech možných variantách včetně rodu ženského a středního. Samozřejme v anglickém jazyce. O jakýchkoli překladech do jiných řečí zatím nepadla zmínka a s největší pravděpodobností toto ani není planováno, což je pochopitelné.

UPDATE 3:

Informace z Holonetu:

Nově spuštěný holonet nám poskytuje nejednu novinku. Hlavní z nich je určitě odhalený počet class (povolání), které budou v základní verzi hratelné, to číslo je 8. Na každé straně tedy budou 4 classy s tím, že jedi a sith jsou mimo toto dělení. Jestli se bude jednat o alpha class nebo o něco jiného, jsou zatím jen spekulace. Počet planet zatím nebyl potvrzen, ale z dostupných informací by jich mělo být 16, rozdělených na 8 imperiálních a 8 republikových.

UPDATE 4:

Oficiálně potvrzen Smuggler jako class. Schopnosti pašeráka nám moc dobře předvedl Han Solo, takže tato profese bude jistě velmi zajímavá. Frakce zatím nebyla potvrzena, ale nejspíš to bude Sith Empire (podle traileru).

UPDATE 5:

Podle zprávy na oficiálních fórech je smuggler spojený s frakcí Galactic Republic, takze můj odhad byl mylný. Otázkou tedy je, jaké povolání zastupovala ona Twi'lečka z traileru.

Hutná nálož screenshotů a artworků z The Old Republic
28.05.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Poslední dobou jsme se nevěnovali stránkám tak, jak bychom měli. To víte, ve škole po nás chtěli jakousi maturitu nebo co, takže naše priority směřovaly úplně do jiných sfér. Každopádně vše máme s kolegou Dromedarrem úspěšně za sebou a vracíme se k SWGC. Dal jsem si tu práci a různě po internetu jsem posbíral všechny možné artworky a screenshoty z The Old Republic, které jsem následně umístil do našich galerií. Kromě gameplay momentek mě zaujaly některé opravdu pěkné artworky. Můj favorit je např. tenhle kousek. Ostatně mrkněte do našich galerií a posuïte sami.

screenshoty - galerie

artworky - galerie

Tvorba planet v SW: The Old Republic - vývojářký deník
04.05.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

SW: The Old Republic - Timeline trailer
07.04.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [6]

První ingame záběry z The Old Republic!
12.12.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Začína se nám přiostřovat a nyní už můžete zhlédnout 1. oficiální ingame video z chystané MMORPG Star Wars: The Old Republic. Bojový systém se zdá být opravdu moc povedený a grafika nepůsobí vůbec špatně. Další zpráva je také potěšující, ovšem není z oficiálních zdrojů. Bioware se snaží zapracovat na současném stavu hry a nerozšiřovat ji prozatím více než je nezbytně nutné, aby hra mohla vyjít už příští Vánoce. :) A nyní už si vychutnejte dlouho očekávané video !

 

 

Nové screenshoty z SW:TOR
30.11.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [8]

Podle nových screenů vypada hra velmi zajímavě. Posuïte sami a v komentářích můžete vyjádřit svůj názor. :)

 

 

Koncepty TOR
16.11.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [4]

Pro lepší představu grafického zpracovaní The Old Republic byly uveřejněny nové koncepty a art worky. Prohlednout si je mužete přímo na oficiálním webu. Jedná se o 2 droidy, kteří budou nejspíše sloužit jako NPC společníci pro hráče, potom 1 lightsaber s obřím aktivačním tlačítkem, 1 laserovou carbinu a jednu laser rifle. Jsou to vůbec 1. koncepty pro střelné zbraně a nevypadají až tak spatně, tak uvidíme s čím příjdou příště.

Video z konference o TOR
29.10.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Nic nového to nepřináší, ale nyní se konečně můžete podívat na první oficiální ohlášení The Old Republic  z 21.10. ze San Francisca. Video uveřejnil web videogaming247.com.

Star Wars The Old Republic chce porazit World of Warcraft
27.10.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [11]

Na ohlášení MMO hry ze světa videoherních Star Wars: Knights of the Old Republic se čekalo dlouho. Diskuze se okamžitě naplno rozjely a netřeba připomínat, že fanoušci budou ještě hodně dlouho rozebírat každou novou ohlášenou věc. V momentální chvíli býva nejčastějším tématem grafická stránka hry, která z prvních screenshotů (nutno podotknout, že jde o záběry z pre-alpha verze) nepůsobí zrovna úchvatně. Nicméně do vydání hry nám zbýva ještě několik let a vše se může změnit.

Tvůrci už teï mají ale jasno v jedné věci - chtěji sesadit z trůnu World of Warcraft. Takových výkřiků z konkurečních vod (LOTR Online, Age of Conan a další) už tady bylo mnoho, avšak nikomu se to ještě nepodařilo a ani SWTOR to koneckonců nebude mít vůbec lehké.

EA ale svému titulu hodně věří. Prezident firmy Games Frank Gibeau spoléhá na velkou základnu fanoušků tohoto světa a chce prostě vyhrát. "Našim cílem je zakomponovat do hry unikátní příběhový systém, který poskytne naprosto odlišný zážitek při hraní MMO her," zdůraznil naopak Tom Nichols z LucasArts. "Star Wars The Old Republic může být větší a lepší než World of Warcraft," řekl jasně Tom.

Dle mého názoru není nemožné, aby se Star Wars The Old Republic nedostalo na špici MMO žánru. Electronic Arts, LucasArts a BioWare jsou velká jména společností, které ví, jak dostat hráče ke svým produktům. A když si k tomu přidáte značku Star Wars, máte zaděláno na hitu (a když ne kvalitním, tak komerčním určitě). Na závěr dodejme, že tvůrci zatím plánují verzi jenom pro PC.

Tato novinka vyšla původně na Hratelně.cz - přečíst si ji můžete zde .