Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Přidejte se do našich guild ve Star Wars: The Old Republic
09.01.2012 19:29 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [7]

Star Wars: The Old Republic bylo sice od začátku prezentováno jako MMORPG, které můžete hrát na vlastní pěst, nicméně občas se dostanete do situace, kdy je pomoc dalších hráčů potřeba. Dříve pro nás bylo zakládaní guildy pasivní záležitosti, ovšem po včerejší zkušenosti ve hře jsme se s Flukem rozhodli, že nakonec založíme SWGC guildy pro každou stranu.

Guildy budou menší velikosti a hlavně v ní půjde o jedno - užívat si hru. Nebudeme po vás chtít, abyste hráli v nějaký určený čas, všechno bude zcela volné a SWGC guildy budou sloužit k tomu, abyste zdolávali těžké questy, Warzones či Flashpointy v sehraném týmu, v němž se budou pohybovat CZ/SK hráči. Prostě žádná přísná pravidla.

Vše je každopádně ve fázi brainstormingu a musíme hlavně zjistit, zda by měl někdo z vás zájem se k nám přidat. Imperiální postavy by hrály na serveru Kai'kan (PvP) Lord Calypho (RP PvP) a republikové na serveru The Red Eclipse (PvE). Napište do komentářů anebo na email guilda(a)swgc.cz, zda byste se k nám rádi přidali.

Star Wars: The Old Republic v prvních recenzích
05.01.2012 22:05 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Mnoho lidí čeká na verdikty a hodnocení Star Wars: The Old Republic, aby zjistili, zda máme opravdu tu čest s něčím výjimečným a kdo ví, třeba i s budoucím pokořitelem World of Warcraft. Nejrůznější média začala vydávat první recenze a pojïme se podívat, jako to v současné chvíli vidí česká a zahraniční herní scéna.

České weby:

Zahraniční weby:


Star Wars: The Old Republic si prozatím vede velmi dobře a sbírá pěkné známky. Důležité nicméně bude, jak dlouho hráči ve hře vydrží a zda na SWTOR nezanevřou. Hra má našlápnuto dobře a držme jí palce, ať se nahoře udrží co nejdéle.

Na co se můžeme těšit ve světě Star Wars her?
03.01.2012 21:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [15]

Star Wars: The Old Republic je už dva týdny venku a kromě toho, že budeme neustále sledovat, jak se hře daří, musíme také vyhlížet nové Star Wars hry, které by nám mohli přinést nové zážitky z tohoto skvělého univerza.

Nicméně jak sami tušíte, tak žhavé to zase není. Kromě pravděpodobných datadisků pro SWTOR víme oficiálně pouze o Kinect Star Wars, které ale prozatím působí dost rozpačitě a LucasArts se raději rozhodli odložit vydání hry, aby to nebyl takový průšvih, jak se z prvních videí a osobních dojmů zdá. Každopádně není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že v Obsidianu údajně pracují na RPG s otevřeným světem, jež by se mělo odehrávat právě ve světě Star Wars. 

Všechny předchozí informace by ale byly dost v rozporu s naší ještě dřívější novinkou, v níž jsme psali, že LucasArts ukončí veškerou spolupráci s externími firmami a všechny hry si bude dělat samo, přičemž SWTOR měl být posledním projektem založeným na této bázi. Obsidian navíc nedávno oznámili RPG na motivy seriálu South Park, takže jejich hlavní vývoj je momentálně zaměřen na tento titul.

Opomenout nesmíme ani už několikrát propíraný Battlefront 3, o němž jsme naposledy psali skoro dva roky zpátky a od té doby není o něm ani vidu ani slechu. Tenkrát samozřejmě nešlo o žádné potvrzené oficiální informace, avšak dlouhé ticho nasvědčuje tomu, že buï je projekt zrušen anebo je to s ním hodně zlé a v LucasArts neví, jak ho dokončit. Ostatně první spekulace o třetím díle Star Wars bitev se objevily už v roce 2006, což je sakra dlouhá doba.

celá galerie - 13 artworků

Nezbývá nám nic jiného než čekat, až nám LucasArts představí něco nového. The Force Unleashed III bylo sice podle drbů zrušeno, ale takové Knights of the Old Republic 3, Battlefront 3 nebo nový vesmírný simulátor ve stylu X-Wing bychom si určitě nechali líbit. Co vy na to?

The Old Republic - doplněna sekce Soundtrack
29.12.2011 20:14 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Jak jistě víte, nedávno jsme založili u Star Wars: The Old Republic sekci "Soundtrack", kterou jsme možná v úvodní fázi trochu zanedbávali, nyní už je ale všech 28 doposud vydaných skladeb na svém místě a můžete se tak pustit do příjemného poslechu. Máte už nějakého favorita? U mě zatím vede skladba Balmorra, The Forge, která má naprosto parádní začátek!

Vánoce & drobky o Star Wars: The Old Republic
24.12.2011 15:17 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Celý SWGC tým vám přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok! Mnoho nejen Star Wars dárečků pod stromečkem a hlavně se mějte všichni rádi. Láska je v dnešním světě důležitá a nesejde na tom, zda jste na světlé či temné straně Síly!

My vám samozřejmě děkujeme za neustálou přízeň a věřte, že pro vás chystáme několik novinek, které vás jistě potěší. Prozrazovat a slibovat něco konkrétního samozřejmě jěště nebudeme. Při této vánoční novince se ještě na chvíli budeme věnovat čerstvě vydanému Star Wars: The Old Republic. BioWare vydalo novinku, kde se chlubí prvními statistikami.

  • odehráno je ve hře už přes 28 miliónu hodin. Filmovou ságu byste museli zhlédnout dvoumiliónkrát, abyste to dorovnali
  • přes milión registrovaných uživatelů od spuštění hry (20. prosince)
  • průměrná hrací se točí okolo 5 hodin denně
  • je už vytvořeno přes 3,8 miliónů charakterů, přičemž 510 000 je Jedi Knightů a 550 000 naopak Sith Warriorů
  • bylo zabito přes 2 miliardy NPC postav (od spuštění Early Access)

Na závěr ještě dodáme video dokumentující speciální akci na Time Square, kde se proti sobě střetli Jediové a Sithové.

První dojmy z Early Game Access The Old Republic
20.12.2011 19:29 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Na internetu se pomalu začínají objevovat první dojmy z Early Game Access a vy si hned můžete přečíst hned dva články od našeho SWGC týmu. Tak prvně si zajděte na český Eurogamer, kde se SWTOR rozepsal Cisi a nešetřil chválou. Přečíst si ale můžete také dojmy od Flukeho, který sepsal nějaké to povídání přímo na SWGC. Takže ještě jednou - Cisiho dojmy & Flukeho dojmy.

Den-D pro Star Wars: The Old Republic je tady!
20.12.2011 12:13 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [12]

Jsou tomu již tři roky, co jsme vás poprvé informovali o oznámení MMO Star Wars: The Old Republic. Čas plynul, dočkali jsme se několika odkladů, avšak konečně nastal ten velký Den-D. Star Wars: The Old Republic je oficiálně venku. Byla to dlouhá cesta, která ovšem v žádném případě nekončí. S vydáním hry všechno teprve začíná, autoři slíbili, že již brzy se můžeme těšit na oznámení několika cool věcí, jež se budou do hry přidávat.

BioWare se snažilo předejít pádům serverů, a tak pro hráče připravilo speciální Early Game Access akci, díky které mohli někteří hráči hrát už od 14. prosince. Dlužno dodat, že servery byly i tak okamžitě zaplněné a vznikaly tak až na pár výjimek klidně i hodinové fronty. Uvidíme, co přinese nával nových hráčů. Snad bude vše v pořádku.

Na počest této události vydali autoři nový 8 minut dlouhý videodokument popisující vývoj celého Star Wars: The Old Republic. Již dnes si budete moct přečíst moje dojmy na českém Eurogameru a Fluke neváhal a připravil článek i pro naše stránky (s jeho vydáním počítejte taky dnes). Star Wars: The Old Republic si můžete koupit například z Xzone za 1099,- a pokud nemáte PayPal nebo kreditní kartu, tak nesmíte zapomenout ani na předplacenou kartu v hodnotě 699,-. Prvních 30 dní je sice zdarma, avšak jak naznačují první výkřiky z komunity, při aktivaci je nutné zvolit druh platby měsíčních poplatků, které se vám nicméně odečtou až po prvních 30ti dnech.

The Old Republic: Sith Warrior vs. Smuggler
19.12.2011 01:36 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Star Wars The Old Republic startuje, kam za CZ/SK komunitou?
13.12.2011 18:20 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [20]

BioWare dnes začalo rozesílat první vlny e-mailů, které jednotlivě pouští vybrané šťastlivce do finální verze dlouho očekávaného MMORPG Star Wars: The Old Republic. Jsou to již tři roky, co jsme se dozvěděli o prvních informacích a letošní Vánoce tak konečně otevřou novou kapitolu herního světa Star Wars. Ve hře se objeví i početná komunita českých a slovenských hráčů, pojïme si tedy říct, kde se s nimi můžeme setkat.

CZ/SK komunita byla rozdělena na několik serverů, což zrovna nepřispívá ke stmelení kolektivu, a tak se po internetu začala šířit informace, že "naši" hráči se budou scházet na serveru Legions of Lettow. A pokud vás zajímá nějaká CZ/SK guilda, pak doporučujeme navštívit stránku guildy Beast Riders, která nabízí pěkný přehled všech CZ/SK guild ve hře.

Z těch přednějších zmíníme například Solitude, Disciples of Tenebrae, Animae Fidelium, Reapers či Czech Alliance, přičemž posledně jmenovanná se bude zaměřovat na PvE server.

The Old Republic - vývoj Sith Inquisitora
12.12.2011 16:31 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]