Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


GamesCom 2011: Krátký pozdrav ze stánku The Old Republic!
19.08.2011 14:36 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Dnes jsem se vrátil z Kolína nad Rýnem, kde jsem po roce opět navštívil GamesCom 2011, na kterém se představily desítky her špičkových her. Mezi nimi se jako vždy našlo pár Star Wars želízek v ohni (The Old Republic, Kinect), což jsem si jako správný fanda nemohl nechat ujít, a rozhodnul jsem se, že se s vámi podělím o atmosféru, jaká na výstavišti panuje. To, co uvidíte ve videu, je přesně ta část, kde chodí běžní návštěvníci s nadějí, že si zahrají nějakou doposud nevydanou hru. Abyste tedy měli představu, jak to tam vypadá, pak neváhejte a mrkněte se na krátký pozdrav z Kolína! V tomto přes minutu dlouhém videu se navíc dozvíte, co všechno vás ohledně letošního GamesComu na našich stránkách čeká. A musíte uznat sami, že to, co přijde, je opravdu exkluzivní pecka!

P.S.: Omluvte skoro zavřené oči a občasné záseky, přece jen nejsem žádný profesionál a video jsme natáčeli narychlo poslední den večer ;)

Star Wars: The Old Republic na GamesComu, budeme u toho!
13.08.2011 16:27 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

A je to tady. Po roce opět začne veletrh videoherní zábavy v Kolíně nad Rýnem s názvem GamesCom (17.-21.8.) a nebude na něm chybět ani Star Wars: The Old Republic. BioWare s LucasArts nám představí všechny startovní lokace a také bude k dispozici PVP Warzone na planetě Alderaan. Na něj se ale podívají pouze vybraní šťastlivci z oficiálního fóra, takže nezbývá nic jiného než doufat, že vyberou právě vás. Po celou dobu výstavy pak bude prezentována operace / raid s názvem Eternity Vault. Pokud vás zajímá, jak bude vypadat celá EA plocha, pak se podívejte na tento obrázek s popisky.

Ná závěr jen dodám, že stejně jako loni a předloni se na GamesCom opět vydávám a těšit se tak můžete na exkluzivní dojmy a fotky z výstavy! Jedu tam sice za jeden herní magazím, ale pevně věřím, že si najdu čas a napíšu pár odstavců o SWTOR a Kinect Star Wars i tady. Rozhodně se máte na co těšit!

Analytici: Během prvního roku SWTOR se prodá na 3 milióny kusů
11.08.2011 21:41 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Jak tvrdí vg247.com, podle analytiků z Cowen a Company se Star Wars: The Old Republic bude po prvním roce chlubit 3 milióny prodanými kusy. K této analýze využili momentální počet prodaných pre-order kódů (předprodej) a porovnali to loňskými hrami (Starcraft 2, WoW: Cataclysm), které byli postaveny na stejném prodejním principu. Oba kousky od Blizzardu dosáhly mety 4 miliónů prodaných kusů, přičemž počet prodaných pre-order kódů byl menší než jako u SWTOR.

Jedi Consular z The Old Republic v novém videu + dozvuky Comic-Conu
06.08.2011 15:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Po pravidelném pátečním update se na oficiálních stránkách objevily nová video. V prvním z nich se můžete podívat na povolání Jedi Consular v akci, v tom druhém se ještě poohlédneme za letošním Comic-Conem v San Diegu.

Flashpoint The Esseles z The Old Republic
31.07.2011 18:39 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

Světlo světa spatřilo přes 13 minut dlouhé gameplay video z The Old Republic, které nám ukazuje, co všechno viděli návštěvníci Comic-Conu v San Diegu. O flashpointu The Esseles si můžete přečíst v naši sekci.

Minimální požadavky pro spuštění The Old Republic
25.07.2011 11:50 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [7]

BioWare a Electronic Arts zveřejnili oficiální minimální požadavky pro spuštění chystaného MMO Star Wars: The Old Republic. Nároky to jsou velmi přívětivé a dá se říct, že pokud doma nevlastníne nějaký opravdu starší kousek, pak si hru zahrajete. Třeba i jen na minimální detaily.

  • OS Windows XP, Vista/7
  • AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ nebo lepší, Intel Core 2 Duo Processor 2.0GHz nebo lepší
  • Windows XP: 1.5GB RAM • Windows Vista a Windows 7: 2GB RAM • Pro PC s integrovaným grafickým čipsetem je doporučeno 2GB RAM
  • ATI X1800 nebo lepší • nVidia 7800 nebo lepší • Intel 4100 integrovaná grafika nebo lepší*
  • 8x nebo lepší DVD-ROM
Kam za Starou republikou?
24.07.2011 01:08 | Autor: Fluke | Komentáře [1]

Přemýšleli jste, čím si zpříjemnit čekání na SWtOR, kromě čtení informací na našem webu, wookieepedii, či hraním prvních dvou dílů KotORu?:) Možnosti tu jsou, a jedná se více méně o ty čtenářské. A domníváte se správně, že v angličtině, poněvadž tak daleko zatím nakladatelství Egmont není. Pouze nakladatelství BB Art, vydávající přeložené komiksové omnibusy, má želízko v ohni, jak zjistíte na konci.

Knights of the Old Republic (komiks, nebo-li Graphic novel)

Stejnojmenná komiksová série doopravdy není prequel k samotné hře, jedná se o příběh padawana Zayna Carricka, jež se má brzy stát rytířem Jedi, nebo v to aspoň doufá. Síla se v jeho přítomnosti vždy chová nevyzpytatelně. Spolu s ostatními padawany, se tak má stát jedním z budoucích ochránců planety Taris, před ní samotnou, i před Mandaloriány. A dál bych ani nepokračoval, protože o to vás zápletka více překvapí a vtáhne. Prozradit můžeme, že děj se odehrává cca 7 let před samotnou hrou během Mandaloriánské invaze, na kterou i sama hra často odkazuje, a potkáte třeba i starého známého Cartha Onasiho.

Celkem se vydalo 9 kompletních dílů, každý kolem sta stran, s cenou pohybující se od 8 do 11 liber. Ano, domníváte se správně, komplet přijde na nemalé peníze, ale už jsme si zvykli, že Star Wars nejsou levné;) Na druhou stranu je to velmi výživný příběh...

<< POKRAČOVAT NA CELÝ ČLÁNEK >>

The Old Republic: Join the Fight Trailer
22.07.2011 19:14 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [7]

Předobjednávky & obsah sběratelské edice The Old Republic
21.07.2011 11:33 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [16]

Dnes byly oficiálně spuštěny předobjednávky hry Star Wars: The Old Republic. K dispozici je samozřejmě hned několik verzí a zakoupit je můžete, kdekoliv jen chcete. Pokud si ale koupíte pre-order balíčky, můžete počítat s tím, že se dostanete do hry dříve, než majitelé pouze plnohodnotných verzí. Cena pre-order kódu se poté odečte od celkové ceny hry, takže se nemusíte obávat, že byste platili něco navíc. Zatím ale není upřesněno, kdy tento předběžný vstup do hry proběhne.

O měsíčních poplatcích stále nic nevíme, tudíž vám nemůžeme říct, jaká bude jejich cena. Nicméně už je znám obsah sběratelské edice, kterou si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku níže. Dočkáte se například figurky Darth Malguse, soundtracku s hudbou či galaktické mapy Staré republiky. Na stránkách Originu si ještě můžete pořídit tzv. Digital Deluxe Edition, která bude jakousi sběratelskou verzí pro digitální distribuci. Nenabídne sice Darth Malguse na poličku, ale nepřijdete o exkluzivní digitální obsah z původní sběratelské edice.

UPDATE: (X)zone spustilo speciální stránku věnovanou prodeji Star Wars: The Old Republic.

Vychytávky Bounty Huntera v novém videu
01.07.2011 18:31 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]