Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Majitelé pre-order kódu si již mohou stáhnout Star Wars: The Old Republic
09.12.2011 00:15 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [29]

Zakoupili jste si pre-order kód pro Star Wars: The Old Republic? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Pokud jste již zadali svůj pre-order kód na svém účtu na oficiálních stránkach, můžete již začít stahovat hru, abyste tak byli připraveni na oficiální start, který nakonec proběhne již 13. prosince! Oproti dříve uvedenému datu se tak někteří šťastlivci dostanou do hry nakonec o ještě o dva dny dříve.

Ti z vás, kteří se zúčastnili nedávných betatestových víkendů, nemusí hru stahovat znovu. Autoři vyadají pouze patch, díky němuž updatujete svou betu na plnou verzi. Platí to samozřejmě pouze za podmínek, že jste betu ještě nesmazali a stále se vám drží na HDD. Přesný čas startu tzv. Early Game Access je stanoven na 13:00 našeho času.

Přijïte na launch párty Star Wars: The Old Republic!
08.12.2011 12:46 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

Datum vydání Star Wars: The Old Republic je doslova za rohem, a tak se česká pobočka Electronic Arts společně s českou komunitou okolo hry rozhodla uspořádat launch párty, která oslaví příchod této očekávané hry.

Launch párty se bude konat 17.12. v pražském klubu Hvězda a začátek byl stanoven na 17:30. Na programu jsou přednášky o Star Wars, turnaj v Pazaaku, vědomostní kvíz, závody ve Swoopech či videa a materiály ze hry. Vstup je zdarma a pro každého návštěvníka je připraven malý dárek. Ti z vás, kteří přijdou na akci v kostýmu se Star Wars tématikou, dostanou navíc odzbrojující nápoje Dryák mistra Yody nebo Padawanův střik. Více se dozvíte na stránkách akce, kde najdete například mapku či speciální nápojový lístek.

Soundtrack a nové video ze Star Wars: The Old Republic
03.12.2011 16:41 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Star Wars: The Old Republic není jen o grafice, povoláních misích, rozhovorech či o Temné a Světlé straně Síly...důležitým prvkem ve hře je také skvěle pasující a okouzlující hudba. Universum Star Wars se může chlubit nespočtem nahrané hudby, avšak tvůrci samozřejmě připravili pro Star Wars: The Old Republic kompletně nový soundtrack, který je ve hře promíchán s hudbou z filmových epizod. Autoři se navíc rozhodli - s nadsázkou řečeno - udělat adventní kalendář a od 1. prosince každý den vypustí na jejich YouTube kanálu novou skladbu. Prozatím jsou venku dvě skladby - The Mandalorian Blockade a Korriban, The Homeworld. Poslechnout si je můžete i v naší nově zřízené sekci "Soundtracky".

V druhé části se podíváme na nový kousek ze seriálu videí "Choose Your Side". Tentokrát se proti sobě postaví Imperial Agent a Jedi Consular. Kdo je vám sympatičtější?

Jedi Shadow nebo Jedi Sage? Rozhodněte se podle nového videa!
26.11.2011 13:42 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Začal betatestový víkend ve Star Wars: The Old Republic
25.11.2011 19:32 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [66]

Tak se hráči konečně dočkali. Dnešním dnem odstartoval dlouho očekávaný betatestový víkend ve Star Wars: The Old Republic, do kterého byl pozvaný snad každý, kdo se jen do betatestu přihlásil. Pokud tedy ještě nehrajete, pak upalujte na oficiální stránky, kde si můžete stáhnout klienta, přes kterého pak samotnou hru spustíte. Užijte si to!

UPDATE: Jak to tak vypadá, plno hráčů má problém s připojením a samotní tvůrci dokonce rozeslali e-mail, že hrát se bude moct až od soboty 10:00AM CST, což znamená zhruba 17:00 našeho času. Každopádně najde se mezi našimi čtenáři někdo, kdo už se na server dostal a má za sebou první hodiny?

Dva trailery ze Star Wars: The Old Republic
25.11.2011 19:27 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

V uplynulých dnech byly vydány dva nové trailery na Star Wars: The Old Republic a je naší povinnností se k nim vrátiit aspoň zpětně. V tom prvním se podíváte na souboj mezi Trooperem a Sith Inquisitorem, přičemž autoři nabádají k tomu, abyste si vy zvolili svou stranu a zjistili tak, kdo z těchto dvou řízků je lepší. V tom druhém jsou pak vidět záběry z Flashpointu Hammer, ve kterém se Impérium bude snažit získat bývalou republikovou základnu se speciální gravitační zbraní.

Dojmy z bety Star Wars: The Old Republic
11.11.2011 22:30 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

Před několika týdny jsme se společně s několika dalšími českými herními médii dostali do uzavřené betaverze Star Wars: The Old Republic a bylo by na škodu, kdybychom se s vámi nepodělili o naše dojmy. Článek, o jehož obsah se postaral hlavně Fluke, si můžete přečíst zde. Cisi psal dojmy do nového čísla SCORE a po 4-stránkovém ZOOMu už prostě neměl sílu na to, aby o všem psal znovu i zde. Čili pokud máte zájem si přečíst jeho názor na hru, neváhejte a běžte si do trafiky koupit SCORE s pořadovým číslem 213, ve kterém mj. najdete třeba také recenzi na Heroes VI, Rage či rozhovor s opravdovými vojáky o Battlefield 3.

Mimochodem, nezapomeňte si zkontrolovat svůj email. BioWare rozesílají mnoho pozvánek do víkendového betatestu a kdo ví, třeba se usměje štěstí zrovna na vás. A jak to vypadá s těmi našimi dojmy?

"Během posledních týdnů se odehrála mediální beta zaměřená na republikovou stranu Star Wars: The Old Republic, a my jsme u toho samozřejmě nechyběli. Já osobně jako Jedi Knight, a kolega CISI jako Trooper. A samozřejmě se hodlám podělit o své dojmy s Jedi Knightem s vámi. Jak už jistě víte, ať začnete jako Jedi Consular, nebo Jedi Knight (stále je těžké překousnout, že Knight je v podstatě hodnost, ne zaměření), vaše startovní pozice je na krásné planetě Tython, ve vnitru známé Galaxie. Zde se také nachází..." [POKRAČOVAT NA CELÝ ČLÁNEK]

Jak je to s tím dřívějším přístupem do Star Wars: The Old Republic
05.11.2011 18:06 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [6]

Dotazů na toto téma padlo už nespočet a nyní konečně známe odpověï. Patříte-li do skupiny, která si koupila tzv. pre-order kód hry Star Wars: The Old Republic s tím, že se dostanou do hry o něco dříve, pak vězte, že autoři vás do virtuální předaleké galaxie pustí 5-denním předstihem. Osobně jsme s takovým časovým horizontem počítali. A co vy? Jste spokojeni, anebo jste naopak čekali daleko větší exkluzivitu? Pokud pre-order kód ještě nemáte a přemýšlíte o něm, můžete si jej pořídit za 149,- pro normální edici

Vývoj Imperial agenta z The Old Republic v novém traileru
05.11.2011 18:05 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Nová Warzone v The Old Republic s názvem Voidstar
29.10.2011 14:38 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

BioWare v novém traileru představilo novou PvP Warzone s názvem Voidstar. Příběhová linie se točí okolo ztraceného imperiální křižníku Voidstar, který se ztratil během Velké hyperprostorové války. Obě strany věří, že tento čerstvě nalezený macek v sobě ukrývá několik tajemství, jež mohou pomoct k sestrojení super ničivé zbraně. Hlavním cílem tak bude získat důležitá data z jádra lodi.

Všechno navíc bude fungovat tak, že jedna strana bude datové jádro bránit a druhá naopak na něj útočit. Jakmile se útočící straně podaří splnit hlavní úkol, strany se otočí a bude vše naopak. Vítěz se pak určí podle toho, kdo získá data z počítače nejrychleji.