Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed II

» GamesCom 2010: The Force Unleashed II - dojmy

Jako první jsem na letošním GamesComu navštívil stánek Activisionu, kde měl svůj kousek místa i LucasArts se svými hrami. Konkrétně se jednalo o Star Wars: The Force Unleashed II a LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Na populární kostičky si posvítíme až v dalším článku. Nyní je třeba dát přednost rozběsněnému Starkillerovi, který se v druhém pokračování The Force Unleashed vydává na své další dobrodružství.

Demo, které jsem hrál, se odehrávalo na planetě Kamino, na níž si možná vzpomínáte z Epizody II, kde klonovači vyrobili pro Republiku celou armádou clonetrooperů, později stormtrooperů. A kolem klonů se to celou dobu bude točit. Starkiller si totiž nepamatuje nic ze své minulosti a Darth Vader mu navíc vnuknul myšlenku, že on sám je klonem. Starkiller se tak bude snažit odhalit pravdu o svém původu a tím pádem utíká z klonovacího zařízení na Kaminu. Navíc je to vše podezřelé už jen kvůli tomu, že rytíře Jedi se nikdy naklonovat nepodařilo.

Zatímco v prvním díle byl Starkiller lovcem a snažil se pochytat všechny zbylé Jedie v galaxii, v druhém díle se stává psancem a utíká před samotným Darth Vaderem. Ten si na něho najme několik ostřílených borců, jedním z nich například bude Boba Fett. Starkiller si naopak odskočí pro radu za samotným Yodou a počítá se i s návratem generála Koty. A nemusím snad ani připomínat Starkillerovou lásku Juno Eclipse – ta je jedinou vzpomínkou Starkillera, který si pamatuje, že k ní někdy něco cítil. Podle jednoho z vývojářů, který komentoval celý můj průběh hraní, se můžeme těšit i na romantickou linku právě s Juno Eclipse.

Pojïme už ale k hratelné ukázce. První úkol, jenž jsem absolvoval, byl skok z obří věže. Postupně jsem vyhýbal všelijakým hromosvodům, sloupům, TIE Fighterům a pomocí Síly je případně rozrážel. Dole mě pak čekala skupinka stormtrooperů, mezi něž jsem efektně vletěl a rozrazil je do stran. Poté už jsem se mohl pustit do tvrdého masakrování všeho možného.

První novinkou oproti předchozímu dílu jsou dva meče v rukách Starkillera. Na mou otázku, zda si hráč bude moc vybrat mezi jedním nebo dvěma meči, jsem bohužel dostal zápornou odpověï. Celou máte dva meče, vývojáři se prý chtěli na toto uchopení primárně zaměřit a otevřeli tak cestu pro nové komba a nový bojový styl. Pro mě osobně je to docela zklamání, mám radši jeden meč, a kdyby to hráč mohl kombinovat dle potřeby, bylo by to podle mě lepší. Zlepšil se ale efekt řezání meče, stormtrooperům se už konečně dají useknout končetiny. Není to sice simulováno v reálném čase, ale už aspoň cítíte, že máte v ruce světelný meč.

Autoři hodně sází i na novou schopnost jménem mind-trick, pomocí které zmatete nepřítele. Ten tak například uteče anebo začne střílet do vlastních řad. V jedné pasáži po vás dokonce střílí jedno laserové dělo, ovšem jakmile použijete mind-trick na jednoho ze stormtrooperů, dělo se zaměří na chvíli na něj a dá vám pokoj. Postupně jsem narazil i na spoustu nových nepřátel. Stormtroopeři si od minule hodně polepšili a někteří dokonce proti vám použijí energetické tyče. Vykrýt vaše údery světelným mečem tak pro ně nebývá problém a pomocí speciálního komba jim musíte ty tyče vyrvat z rukou, čímž se na chvíli stávají naprosto bezbrannými. Kolem poletovalo i pár stormtrooperů s jetpacky, na něž zase platily jiné finty. Jakmile jste se usmažili blesky, začali zmateně létat kolem.

Došlo i na pár soubojů s novými imperiální mechy, kteří měli schopnost zmrazit nepřítele a zároveň se bránili obřím štítem. Jediným způsob, jak mecha obejít, bylo vrhnout jeho štít pomocí Síly na něho, vyhýbat se jeho útokům a poté ho srazit pomocí kombinace různých tlačítek. Když se mi náhodou stalo, že mě dostal a zmrazil mě, bylo zapotřebí opět použít Sílu a vyklubat se z ledového sevření. A abych nezapomněl, při boji lze aktivovat nový „Force Fury“ mód – jednoduše řečeno, Starkiller se šíleně rozběsní a jeho schopnosti jsou naprosto ultimátní.

Postupně jsem se dosekal až na konec dema a mohl jsem tak vstřebat své dojmy. Abych se přiznal, docela mě zarazil celkový grafický vzhled hry. Přišla mi taková ošklivější než první díl, takový plastovější look. Možná je to jen můj subjektivní dojem, ostatním to může přijít v pohodě.

Vývojáři mě samozřejmě ujistili, že se můžeme těšit na několik změn a vylepšení. Nové planety, Starkiller nafasuje nové oblečky a také se prý zlepší systém puzzlů. Dále je tu nový „Challenge“ mód. Ten jsem si sice v praxi nestihl vyzkoušet, ale všimnul jsem si ho u kolegy novináře vedle. Půjde o speciální módy, kdy budete čelit různým výzvám, jako je například bránění určitého místa po daný časový limit nebo běh přes překážky s využitím Síly.

Zkrátka a dobře, máme se na co těšit. Druhý díl The Force Unleashed jde v šlépějích prvního a přidává něco navíc. Opět se to skvěle hraje a navíc mi přišlo, že vše je více epičtější a akčnější. A perlička na závěr: pokud si pamatujete z traileru na bóje s několika naklonovanými Starkillery, tak jsem se vývojářů zeptal, zda je Darth Vader využije proti Starkillerovi. Od vývojářů jsem dostal jasnou odpověï: „Na tohle vám bohužel teï nemůžu odpovědět, ale vykouzlím na své tváři lišácký úsměv.“ Tohle už si každý musí přebrat sám :)

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 
   
8.

risa - 16.03.2012 | 21:28

demo je i na pc

7.

Fluke - 12.03.2011 | 16:59

Demo je pouze na xbox a PS3, PC demo není.

6.

Frenk - 12.03.2011 | 14:31

Nevíte jestly se dá někde stáhnout demo?

5.

Fluke - 09.03.2011 | 13:33

Nebyla, v podstatě nikdy už nebyla příběhově využita, ale ne zničena. Naposledy byla využita právě k dění Force Unleashed her

4.

- 07.03.2011 | 21:16

Hele jen menší otázka na začátku říkáš že jsi na planetě Kamino a já od svého kamaráda slyšel že ta byla zničena dávno před tímto nejsem na to expert tak se ptám.

3.

C.I.S.I. - 03.12.2010 | 16:57

No ano, ale nezapominej, ze Thrawnova trilogie se odehrava az mnoho let po The Force Unleashed II a navic nikde neni receno, ze se Starkillera naklonovat nepodarilo

2.

Dodon - 03.12.2010 | 10:54

To je takový protitvrzení, Jedie se nakolonovat podařilo v Thrawnově trilogii, kdy Palpatine kdysi naklonoval klon C'baotha

1.

dart jupiter - 01.11.2010 | 19:04

dekuju za obrazky a za vypraveni