Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


SWtOR Galactic Strongholds se posunuje!
08.05.2014 19:23 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

BioWare Austin posunul vydání Free2Play rozšíření Galactic Strongholds pro SW The Old Republic z původního 24. června pro první předplatitele (První zn. předplatné do 11. května) na 19. srpna. Hra se zpozdí o necelé dva měsíce, ale všichni, kdo si předplatí hru do 11. května nyní dostanou byt v paláci na planetě Nar Shaddaa ne se třemi pokoji zdarma, ale s pěti! V celkové hodnotě čtyři milióny republikových kreditů, a to se vyplatí! Volejte nyní na... omlouváme se, nechali jsme se unést ;)

Součástí bonusu je také nový titul "Intrepid" a zvláštní zvířátko Subteroth. Podle ukázek si svá zvířátka, spídry a parťáky budete moci v bytě i vystavit. :) Předplatitelé, kteří zaplatí do 15. července, tak nyní dostanou dříve slibovaný byt na Nar Shaddaa se třemi pokoji, místo dříve slibované "garsonky". Tito hráči se do hry dostanou nejdříve 16. září. Všichni, kdo si chtějí zahrát zdarma se mohou těšit na F2P přístup 14. října. Doufáme, že se čekání vyplatí.

Kromě posunu data vydání je z nového videa patrné, že gildovní vesmírné lodě mohou dokovat u planet a bojovat o ně každý týden s ostatními gildami přímo na zemi. Pokud se na planetě nachází vaše gildovní loï dostanete taktéž různé výhody a buffy, které budou o to lepší, když vám bude planeta týden patřit. :)

SWtOR update 2.7 Invasion a F2P rozšíření Galactic Strongholds
18.04.2014 15:29 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

Minulý týden se Star Wars the Old Republic dočkalo nového updatu „Invaze“ s pořadovým číslem 2.7. Co všechno vlastně přinesl? Kromě klasických oprav chyb v kódu přináší novou příběhovou linku „Forged Alliances“, respektive její první část. Její součástí jsou dva nové taktické Flashpointy pro hráče s postavou levelu 55, Assault on Tython a Korriban Incursion. V nich potkáte dvě nové postavy, Theron Shan (Příbuznost se Satelle Shan jasná) a Lana Beniko. Forged Alliances bude mít tři části a dalších dvou se dočkáme v updatech během roku. Tvůrci navíc slibují výživné finále.

Dále jsme se dočkali nové Warzóny „Quesh Huttball pit“, kam nás zve šílený baron Deathmark na zápas v Huttballu. Warzóna Dread Fortress získává „Nightmare“ mód, čili nejvyšší možnou obtížnost. Starfighter rozšíření vydané na začátku tohoto roku se dočkalo nové mapy v módu „Domination“. Navíce skončila první sezóna hodnocených PvP soubojů v arénách a brzy začne druhá. Výherci dostanou poštou tučné odměny, takže koho baví PvP, neměl by otálet. Druhá sezóna bude také kratší a odměny budou rozdávány rychleji.

Po Starfighteru nás v létě čeká nové rozšíření, a to Galactic Strongholds. Po zajímavých leteckých soubojích tentokrát dostaneme vlastní příbytky na obyvatelných světech jako Coruscant, Nar Shaddaa, či Dromund Kaas. Guildy se sa navíc dočkají vlastních vesmírných lodí, kde se budou moci všichni scházet. Pokud se tedy ve své lodi cítíte bez domova, jako byste se neměli kam vrátit, tak za chvíli nebudete muset. Samozřejmě vás čekají hodiny strávené dekorací, která bude po zásluze odměněná prestiží. Inu, proč ne. Ve které jiné hře tohle všechno dostanete.

Kdo si navíce předplatí herní čas do 11. května získá zdarma vlastní byt se třemi pokoji na planetě Nar Shaddaa, bonus 1000 kartelových bodů a přístup k rozšíření už 24. června. Ti, kdo si zakoupí předplatné mezi 24. červnem až 28. červencem, tak dostanou pouze byt bez tří pokojů a přístup do rozšíření 29. července. Free2Play hráči se dočkají až v srpnu a veškeré byty budou muset pořídit za vlastní herní, či kartelové finance. Doporučujeme tedy zakoupit si před 11. květnem 60 denní hrací kartu, ať vychytáte to nejlepší a v červenci si můžete už hrát zase zdarma :)

Toliko vše k novinkám z SWtOR, hraní zdar!

(Autor hraje na serveru Red Eclipse za Republiku s postavou Troopera, zaměření Commando Medic jako Preffered status player)

The Old Republic a Battlefront 3
11.04.2013 18:40 | Autor: Fluke | Komentáře [1]

The Old Republic vstupuje do nové fáze, vychází totiž update 2.0 a datadisk Rise of the Hutt Cartel (skoro).

S updatem 2.0 přichází nastavení Hard (těžké) pro Flashpointy Hammer Station, Athiss, Mandalorian Raiders, Cademimu, které je určeno pro levely 55. Dále nastavení Nightmare (noční můra) pro Operaci Terror from Beyond a nová Operace Scum & Villainy (jméno je narážka na Star Trek). Přídavky do vývojového stromu, Legacy systému a samozřejmě nová výbava pro level 55 cap. Dále jsou zde malé vychytávky jako bonusy za to, že jste členem gildy, zatím je to pouze 5% XP bonus, avšak brzy přibudou další odměny. Podle zatím neověřených informací bylo i upraveno PvP.

 

 

Také již za pár dnů vychází datadisk Rise of the Hutt Cartel, který předplatitelé už mohou druhý den hrát, takže pro jistotu si zkontrolujte svůj účet a vrhněte se do nového dobrodružství na planetě Makeb. Samozřejmě nové výhody s updatem 2.0 a datadiskem vyžadují level 50 a 55. Kdo ho ještě nemá, tak šup sem, nestojí to moc peněz, předplatitelé stále dostanou slevu 50% (samozřejmě datadisk, ne level).

Takže pokud jste ještě The Old Republic nehráli, teï je nejlepší doma, LucasArts je na nějakou dobu mimo hru, spousta věcí se vylepšila, přibylo hodně "end game" obsahu a nejlepší způsob, co můžeme doporučit je koupit si 60 denní hrací dobu. Dostanete bonusové Kartelové body, které po 60 dnech můžete použít na odemknutí potřebných vlastností a hrát F2P. Nebo taky platit dál :)

 

 

Co se týče Battlefrontu, uniklo video z projektu Verze 2, jak byla interně pojmenována třetí hra, jež byla vyvíjena společně s 1313 a First Assault. First Assault, ale neměl mít určité vlastnosti, jako vozidla, které má Verze 2. Verze 2 totiž v případě úspěchu First Assault na Xbox Arcade měla být základem pro Battlefront 3. Interně tak LucasArts už připravovalo půdu a testovalo možnosti Battlefrontu 3, který nakonec chtěli udělat sami. Do té doby si Battlefront předávali různá studia. Mrkněte tedy na video.Novinky v Updatu 1.7
20.01.2013 17:47 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

Běžně nepíšeme novinky o všech updatech v SWtOR, ale občas uděláme výjimku, obzvlášť když updaty od BioWare obsahují vždy nějakou novinku, nejen herní opravy. Nadcházející update 1.7 ohlašuje návrat rasy Gree, kterou už pravděpodobně znají všichni, kdo jsou aspoň za půlkou hry (jsou to velmi inteligentní mimozemšťané s neuvěřitelným technickým nadáním, kteří zmizeli už před tisíci lety). Update přináší zřícenou loï v severní ledovcové oblasti planety Ilum, kde vás čeká nový "quest", nepřátelé a také vzácná výbava :)

Co nám přijde zajímavější je naopak novinka Galaktické Reputace. Budete moc s různými skupinami získávat reputaci, která je spojená i s Legacy systémem a získat zajímavé výhody navíc. Zatím je ohlášeno šest úrovní reputace a podle všeho se jedná pouze o pozitivní. Jelikož se jedná o skupiny jako rasa Vossů, Gree, nebo Impérium, či republikové armádní síly, dá se jen těžko představit, že byste získávali negativní až nepřátelskou reputaci. Nicméně je to stále posun a doufáme, že konečně budou tzv. Bonus series questy na různých planetách mít své opodstatnění (zatím vám mohli dát jen XP a výbavu navíc).

P.S. BioWare se konečně povedlo opravit dlouho trvající problém nefunkční unifikace barev brnění společníků, jaj :)

Po roce Vánoce přicházejí..
22.12.2012 21:06 | Autor: Fluke | Komentáře [1]

A s nimi i výročí Star Wars - The Old Republic.

Rok 2012 je skoro za námi, a na herním poli se udála spousta změn, zejména pro tvůrce SWtOR, společnost Bioware. Pro ni je možná tento rok tím nejtěžším v její historii (možná proto, že nevíme co bude příští rok:). Kromě zlatého koně Mass Effect 3, jehož konec byl řádně nedodělaný a schytal proto mnoho kritiky zejména od samotných hráčů ,než recenzentů (Já osobně nemám s koncem problém z hlediska scénáře, jen s technickou stránkou před patchem Extended Cut), ten druhý zlatý, o mnoho dražší, kůň SWtOR to neměl o nic lehčí. Ba naopak těžší.

Pro pokračování Klikněte :)

Oznámen datadisk ke Star Wars: The Old Republic!
18.12.2012 19:05 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

BioWare dnes oznámilo oficiální rozšíření ke hře Star Wars the Old Republic, jehož vydání se plánuje na Jaro 2013. Datadisk nese název Rise of the Hutt Cartel, takže zcela jistě se seznámíme se zločineckým huttským syndikátem, který chce hájit své zájmy nezávisle na Republice a Impériu. Přinese novou planetu Makeb, novou výbavu, nepřátelé, prostě to, co nesmí chybět žádnému datadisku. Dále se zvýší limit z levelu 50 na level 55, a přibude spousta nového příběhového obsahu, kompletně namluveného. Z hlediska příběhu se bude jednat o 4. kapitolu.

Popravdě, už jsme čekali kdy se oznámí první datadisk, ale tak trochu jsme se báli, že to nebude tak žhavé po odlivu platících hráčů z SWtOR, přechodu na Free 2 Play možnost, a odlivu několika důležitých osobností z BioWare. Možná právě proto bude Rise of the Hutt Cartel pouze digitální datadisk. Můžete si ho už nyní předobjednat za 9,99 dolarů, pokud jste předplatitel, jestli ne, tak za 19.99 dolarů. K předobjednávce do 7. ledna navíc dostanete 5 denní náskok před ostatními hráči podobně jako při startu SWtOR minulý rok.

Nejvíce se těšíme, kromě příběhu, jaké novinky datadisk přinese. Doufáme třeba v nové hratelné rasy, lepší Free 2 Play bez omezení, a co vy? Podělte se v diskuzi.

Free 2 Play je online!
24.11.2012 11:45 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

 A The Old Republic lze hrát zdarma už 9 dní. Přes pár počátečních výpadků nového Kartelové marketu, plánovaného výpadku serverů k nahrání updatu 1.5, od kterého je F2P možnost dostupná, vše funguje na sto procent. Spolu s posledním updatem přibyla i šance získat legendárního parťáka HK-51, novější model vraždícího robota HK-47 s perfektním uvažováním, a suchými hláškami z předchozích KotORů. K jeho získání musíte být level 50, a koupit si přístup v Kartelovém marketu do Sekce X (Na Belsavisu), nebo být předplatitelem... a splnit zatraceně těžkou misi :)

A hlavně můžete hrát bez poplatků s jistými omezeními, o kterých jsme se rozepsali zde. Dosavadní předplatitelé (a majitelé lepších edic) získali navíc zdarma bonusové Kartelové body do Kartelového marketu, které mohou využít kdykoli, ať zůstanou u předplaceného modelu, nebo budou chtít hrát zdarma. Nabídka marketu je zatím menší, ale zajímavá. Obsahuje kromě zajímavé výbavy hlavně odemykání vlastností běžných pro předplatitele (Fleet pass, Vstup do Operace, XP boost..). U některých schopností si dokonce můžete vybrat, zda-li použijete kredity nebo Kartelovou měnu, například u zvětšování inventáře, či schopnosti používat Spídr.

Ceny za kartelovou měnu, nebo předplatné najdete zde na swtor, a hru samotnou můžete po zadání povinných údajů stáhnout zde.

Star Wars: The Old Republic přejde na model Free-2-Play
04.08.2012 15:32 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Někteří z vás to jistě už možná zaregistrovali, jiní o tom uslyší poprvé. Star Wars: The Old Republic bude od listopadu "zdarma". Došlo tak k situaci, kterou přál hře málokdo, přesto není nutné hned hru kvůli tomu házet do koše. Stále bude mít co nabídnout.

Aby mohl hráč hru od listopadu hrát, musí si zakoupit originální verzi hry, která bude brzy zlevněna. Poté nebude muset platit měsíční poplatky a hra mu bude přístupná pouze do 50. levelu s jistými omezeními. Aby si hráč odekmnul další obsah, musí si pomocí různých poplatků tyto části zakoupit. BioWare to mají poměrně chytře ošetřené a rozhodně nechtějí, aby zkušeným hráčům kazili požitek ze hry nějací nováčci, kteří si hry neváží a hrají jen kvůli tomu, že je zdarma (tím samozřejmě nemyslím všechny!). Nynější předplatitelé navíc získají speciální herní měnu, tzv. Cartel Coins, za které si budou moct nakoupit exkluzivní zboží. Cartel Coins budou dostupné i pro hráče, kteří přijdou do hry po zavedení Free-2-Play modelu a zároveň si budou platit za prémiový obsah, a bude se s nimi obchodovat na Cartel Market. Veškeré další informace o Free-2-Play (včetně výhod pro předplatitele) najdete na oficiálních stránkách zde a zde. A jaký máte názor na tento přechod vy?

Časově neomezený Free Trial pro Star Wars: The Old Republic
11.07.2012 00:45 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Dnešním dnem začal časově neomezený program Free Trial pro Star Wars: The Old Republic, díky kterému si nyní může hru vyzkoušet prakticky každý. Pro hráče, kteří budou Free Trial hrát, platí tato omezení:

 • Postava může dosáhnout maximálně 15. úrovně. Jakmile hráč této mety dosáhne, bude na to upozorněn skrz in-game notifikaci a chatovací okno.
 • Postava se může pohybovat pouze na startovací planetě, na hlavní planetě frakce a na flotile. Dále mu pak budou k dispozici všechny Warzones a první Flashpoint.
 • Hráč nemůže využívat hlavní, obchodní nebo PvP chat. Omezen naopak nebude u lokálního, skupinového a guildovního chatu. Může také odpovídat na přímé zprávy (whispers).
 • Hráč nemůže posílat a odpovídat na maily ve hře. Přijímat maily je povoleno.
 • Hráč nemůže využívat Galactic Trade Network a také nemůže obchodovat s ostatními hráči.
 • Postava může u svých Crew Skills dosáhnout hodnoty okolo 40.
 • Postava nemůže získávat zkušenosti pro Legacy systém.

Sluší se upozornit také na momentální akci, díky níž si každý hráč, kterému vypršelo herní předplatné, může pouze od 10. do 17. července vyzkoušet zdarma veškerý aktuální obsah ve hře - včetně nového herního updatu 1.3 Allies / Spojenci.

Přenos charakterů ve Star Wars: The Old Republic bude spuštěn 12. června
07.06.2012 21:52 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

BioWare během probíhající E3 potvrdili, že dlouho očekávaný přenos charakterů z jednoho serveru na druhý bude ve Star Wars: The Old Republic spuštěn příští týden 12. června. Autoři nicméně předem avizují, že se chtějí vyhnout případným komplikacím a proto připravili následující opatření:

 • Transfery budou možné pouze na určitých serverech. Hodně bude záležet, na jak moc zalidněném serveru se hráč zrovna nachází, přičemž cílem je především zachovat a rozšířit populaci na ne zcela zaplněných serverech. Zatím není přesně stanoveno, kterých serverů se to bude týkat, ale během procesu transferu by hráč měl vidět, kam se ze svého původního serveru může přemístit a naopak.
 • Pokud už má hráč zpřístupněné své Legacy schopnosti, tak se nemusí bát, že by o ně přišel. Přesunou se společně s jeho herním charakterem.
 • Guildmasteři a členové guild nebudou moct přesunout celou svou guildu na jiný server, místo toho jí budou muset reformovat. A pokud mají svou banku, tak si jí musí nechat znovu zpřístupnit pomocí zákaznické podpory. Pozor, tato činnost nebude prováděna automaticky, je potřeba osobně kontaktovat zákaznickou podporu.
 • Pokud se hráč přesune na jiný server a jeho jméno už bude obsazené, tak se bude muset přejmenovat.
 • To samé platí i u Legacy systému s tím rozdílem, že své Legacy jméno bude muset hráč zadat znovu v jakémkoliv případě (hráč může použít své původní Legacy jméno, pokud již není obsazené).
 • Kvůli velkému počtu herních charakterů (několik miliónů) může přenos trvat i pár hodin.

Na Public Test Serveru pak byl oficiálněnahozen herní update 1.3 s názvem Allies / Spojenci a díky jeho testování můžou hráči získat následující hodnost (zaměřeno na novou funkci Group Finder)i:

 • Strike Team Specialist – k získání této hodnosti je potřeba dokončit čtyři různé obsahové části (Flashpointy, Flashpointy Tier 1/Tier 2 v Hard Mode nebo operaci ve Story Mode) za jeden den NEBO osm různých obsahových částí za sedm dní. Vše samozřejmě pomocí funkce Group Finder.
 • Strike Team Commander – tuto hodnost si hráč naopak zaslouží za splnění čtyř různých obsahových částí za jeden den A ZÁROVEŇ za dokončení osmi obsahových částí za sedm dní.

Hodnosti hráč dostane (pokud splnil všechny podmínky) po oficiálním spuštění herního updatu 1.3.