Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Galaxies  Star Wars: Galaxies byla dlouholetým veteránem žánru MMORPG, vyprodukovaná v Americkém studiu Sony Online Entertainment sídlícím v Austinu (Texas). Hra byla převážně zaměřena na simulaci života ve světě Star Wars se vším, co k tomu patří. Časově zasazena do období mezi epizodu IV a V, takže jste se mohli setkat se všemi postavami staré trilogie. Velký důraz byl kladen na hráčskou kreativitu a různorodé komunitní aktivity. Proto jste mohli nalézt hráčská města, propracovanou tvorbu hráčských questů (úkolů), vesmírné souboje a cestování, výborný systém výroby a vylepšení herních předmětů či podporu role-play událostí. Samozřejmě nechybělo ani klasické plnění úkolů, bojové instance nebo souboje hráčských frakcí. SWG bylo celkově velmi svobodné MMORPG, ve kterém hráči tvořili svůj herní zážitek místo, aby jim byl pouze nabídnut, není divu, že mezi hardcore fandy se jednalo o nejlepší Star Wars hru.

 Po slibném začátku prošla Galaxies bouřlivým obdobím vývoje, které bylo lemováno spoustou chyb ze strany vývojářů, jež vyústily v dlouhodobý neúspěch (více zde). Již od roku 2006 byl ve vývoji nástupce na poli Star Wars online her – The Old Republic. Ironicky taktéž v Austinu, avšak u BioWare. Zaměření a celkové pojetí obou her je ale natolik rozdílné, že se v praxi jedná o naprosto rozdílné herní žánry. Na jedné straně máme Galaxies podporující kreativitu samotných hráčů a na druhé stojí The Old Republic se svým silným příběhem, který hráči umožní prožít heroický zážitek. Bitvu samozřejmě vyhrálo SWtOR a SWG zavřelo své brány koncem roku 2011, uzavírající tak jednu epickou kapitolu, kterou si už nikdo nezopakuje, pouze ti, co byli její součástí na ni mohou s radostí vzpomínat, anebo taky ne ;)

 

 

 VÝVOJ:  Sony Online Entertainment
 ŽÁNR:  MMORPG s měsíčními poplatky     
 DATUM VYDÁNÍ:  26. června 2003
 PLATFORMY:  Microsoft Windows
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, Radeon X800 a novější, GeForce FX a novější
 INSTALACE:  7GB

 


Konec Star Wars: Galaxies
30.12.2011 19:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Tak moc jsme byli zahlceni vydáním Star Wars: The Old Republic, že jsme úplně zapomněli na slibované vypnutí serverů MMO hry Star Wars: Galaxies, které proběhlo 15. prosince 2011. Autoři už několik měsíců předem avizovali, že s blížícím se SWTOR nemá cenu nadále hru udržovat, a tak se rozhodli, že SWG bude definitivně ukončeno. Pro mnoho hráčů to byl jistě smutný okamžik, a tak vzdejme hold tomuto MMO, které už nějaký ten pátek chátralo a muselo uvolnit cestu čerstvě vydanému SWTOR.

Na Youtube najdete spoustu videí z ukončení, my přihazujeme tyhle dvě, které alespoň trochu přibližují truchlící atmosféru ve světě Star Wars: Galaxies. Najde se mezi našimi čtenáři někdo, kdo to s SWG táhnul až do úplného konce? Mimochodem, na Games.cz vyšel tématický článek věnující se tomuto MMO, jenž rozhodně stojí za přečtení.

Star Wars Galaxies bude zakončeno finální bitvou
01.09.2011 00:52 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

O konci MMO hry Star Wars Galaxies jsme už nedávno psali zde, nicméně až teï prosákla ven informace, jak vypnutí serverů bude vlastně probíhat. Autoři se rozhodli, že hru ukončí stylově a připravili pro hráče občanskou válku s tím, že zvítězí pouze jedna strana. Finální bitva odstartuje během září a vše vyvrcholí 15. prosince. Strana, která za tu dobu posbírá nejvíce bodů, zvítězí a ti poraženi...no, vlastně se neví, co se s nimi stane. Ale komunitní manažer hry naznačil, že se můžeme těšit na nějaký druh výbuchu (že by exploze planety?).

Jestli se chcete těchto bojů ještě rychle zúčastnit a nemáte ve hře založený účet, pak si musíte pospíšit a do 15. září si udělat registraci. Po tomto datu už nepůjde udělat žádnou aktivaci. Ještě dodáme, že každý server bude mít svou vlastní válku a konec. Všem doposud aktivním hráčům přejeme příjemné poslední chvíle ve hře a snad si tuto formu zakončení pěkně užijí do poslední vteřiny provozu.

Star Wars Galaxies vypne v prosinci definitivně své servery
25.06.2011 00:04 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [13]

Pro všechny příznivce MMO hry Star Wars Galaxies máme špatnou zprávu. Dnes byla všem členům komunity rozeslána zpráva, ve které SOE a LucasArts informují, že 15.12.2011 hra definitivně ukončí svůj provoz a herní servery budou vypnuty. Nedá se nic dělat, Star Wars Galaxies je na trhu už dlouho (včera to bylo již 8 let!) a bez pravidelné péče autorů šla hra naprosto do kytek a odliv lidí byl znatelný. Nicméně i tak se našlo spoustu věrných hráčů, kteří si i dnes najdou čas a vydají se na výpravu do předaleké galaxie.

Od LucasArts je to chytrý krok. Pokud opravdu dojde k avizovanému vydání druhého MMO s názvem Star Wars: The Old Republic (konec letošního roku), pak bude chtít, aby všichni aktivní hráči přešli na tuto novější značku, do níž jsou vkládány nejen naděje, ale také velké peníze. Oddaným hráčům Star Wars Galaxies je na počest ukončení hry přislíbeno závěrečné rozloučení přímo ve hře. Jak se k tomuto smutnému, byť očekávanému kroku stavíte vy? Najdou se mezi našimi čtenáři hráči, kteří Star Wars Galaxies stále hrají anebo s ním aspoň někdy přišli do styku? Dejte nám vědět v komentářích. 

Vzestup a pád Star Wars Galaxies - ohlédnutí za historií hry
12.12.2009 02:25 | Autor: Dromedarr | Komentáře [5]

Konečně jsem se rozhodl napsat článek, který jsem už dlouhou dobu plánoval. Když už nás o to žádají čtenáři zde na webu, tak je asi ten správný čas. Je to taková rekapitulace počínání MMORPG Star Wars Galaxies v průběhu let. Proč, kdy a jak zapadla? Co se s ní bude dít dál a proč už nikdy nebude na výsluní žánru. To vše jsem se pokusil objasnit a doufám, že tím odpovím na vaše otázky. Článek naleznete zde.
Oslavy 6 let Star Wars Galaxies a měsíc zdarma!
23.06.2009 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Dnes pro hráče Star Wars Galaxies začínají oslavy 6. výročí spuštění hry. Jako každý rok, jsou rozděleny na Imperiální a Alianční, kde na příslušníky těchto frakcí čekají speciální questy s unikátními odměnami, jako jsou různé obrazy do herních domů, sandtrooperské batohy, nové vozítko pro 8 lidí nebo vlajky se znaky frakcí. Již tradičně je imperiální posádka situována do hlavního města Naboo, Theedu, zatímco Alianční síly ovládly Coronet, hlavní město Corellie.

Druhou novinkou je 1 volný měsíc hraní pro placené účty, které jsou neaktivní déle než 60 dní. Sony neposílá upomínkové e-maily, takže si radši svůj účet zkontrolujte, protože Vám již volný měsím mohl začít. Nejlépe to zjistíte po stažení a zalogování do Station Launcheru.

Ohlédnutí za děním v SWG
17.06.2009 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]
 
Je to už nějaký ten měsíc, co jsme Vám přinesli zprávy z aktuální SW MMORPG Star Wars Galaxies a proto bych zde rád zrekapituloval, co se událo v této již šestileté hře za poslední půlrok. Od ledna začal nový systém updatů s měsíčním cyklem a úplně odpadly tradiční chaptery. V tomto období se vývojáři zaměřili především na hračská města a do hry se dostaly zbrusu nové domy s inovativními prvky jako jsou okna nebo balkón, kde je možné pokládat předměty. Dalším významná, i když kontroverzní, novinka je vydání již 2. expanze SWG TCG (karetní hry SW Galaxies) se spoustou in-game exkluzivních předmětů a vozítek. V nedávné době se začína hra připravovat na nový sytém Galaktické občanské války a 1. změnou jsou 4 PvP zóny v podobě instancí. To vše a mnoho dalšího čeká hráče v SW Galaxies.
SWG Chapter 11: The Battle of Echo Base
20.11.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Star Wars Galaxies dnes přicházejí s novým chapterem obsahující novou Heroickou instanci The Battle of Echo Base, neboli bitvu na planetě Hoth. Zde můžete bojovat, buï na straně Impéria a dobývat základnu Echo, nebo za rebely základnu chránit a snažit se uprchnout s co nejnižšími ztrátami. V této instanci je žhavou novinkou tzv. Vehicular combat, kde můžete používat snowspeedery nebo Imperiální AT-ST. V nitru samotné základny je navíc vstup do další podinstance, údolí Wamp, kde jsou rozličné úkoly spojené právě s těmito zvířaty. Dále se objeví nové kolekce, holozvířata a vylepšený character transfer, který umožňuje přenést postavu na jiný server už s úplně vším, včetně surovin a factory crates.

SW Galaxies: Galactic Moon Festival
14.10.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [2]

Dnešním dnem začína v SWG, Galactic Moon Festival, což je jakási star wars obdoba Halloweenu. Proto se na několik nasledujících týdnů promění města Mos Eisley, na Tatooine, a Moenia, na Naboo, v strašidelná místa, plná duchů, příšer, vydlabaných dýní a stašících hračů, kteří budou za své počínání odměňováni různými rewardy podle své uspěšnosti. Pro veterány je připravena také nová odměna za odehraných 63 měsíců v podobě fontány mistra Yody nebo sochy Císaře.

moon festival

Star Wars Galaxies TCG
31.08.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Před několika dny spustilo Sony online entertainment novou PC hru, Star wars Galaxies Trading Card Game. V praxi se jedná o klasickou TCG hru (jako Magic) na motivy Star wars, přesněji Galaxies, ovšem celou převedenou do virtuální podoby. Jako v každé správné TCG můžete karty měnit s jinymi hráči, hrát proti nim, vstupovat do turnajů, nakupovat základní sady, boostery a displaye, ale i heroické souboje 4 hráčů proti umělé inteligenci. Hra je přístupná z MMO Star wars Galaxies, kde hráči každý měsíc dastávají 5 boosterů a 1x základní sadu pro začátek. Pro ostatní je přístupná přes Station launcher, který je zdarma stažitelný (registrace je také zdarma). V boosterech se nacházejí také rare LOOT karty, představující určité předměty, které mohou hráči přetvořit do ingame věci (nábytek, speedery atd.). Zatím je možné hrát za jednu ze 4 frakcí (Jedi, Sith, Rebel, Imperiál) a doplnit balík kartami neutrálními.

Ceny:

Základní sada - $9.99

Booster - $2.99

Display (36 boosterů) - $99.99

Vše se dá koupit přes platební kartu přímo ve hře.

Chapter 10 a Game Update 5 v Galaxies
29.07.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Trochu se spožděním přinášíme novinku ze světa MMORPG, Star Wars Galaxies. Jedná se o Chapter 10 a dnes spustěný Game Update 5. Co se týče CH10, tak byl přidán nový Meatlump Theme park v městě Coronet na planetě Corellia s mnoha questy, jak pro hráče s nižšími levely, tak pro lvl 90. Dalším vylepšením je schopnost Group Pickup point, umožňující rychlý transport v rámci jedné skupiny. Dále můžete využít nové, velmi rozsáhlé vyhledávání s mnoha filtry a konečně předělané vstupy do instancí na Mustafaru, které byly mnohdy velmi zabugované.

Jak bylo již zmíněno, dnes byl spustěn Game Update 5. Game updates se obecně specializují na vylepšování povolání a user interface, střídající se přibližně v měsíčních cyklech s Chaptery. V tomto GU se tvůrci zaměřili na povolání Munisions (Armorsmith/weaponsmith) a Beast Master. Celkově byly přepracovány výrobí postupy zbraní, přibyly 2 nové zbroje (Marauder sety) a mnoho dalšíh změn. Beast Master zaznamenal také velké změny, z nich nejzajímavější je abilita vycpat zvíře a vystavit si jej v domku. Pro veterány byla vytvořena odměna, levitující pojízdné křeslo (viz Yoda, epizoda 2) za 60 měsícu hraní. V dnešním update je ovšem nejočekávanější hlasový komunikátor zabudovaný přímo do hry, ale uvidímě, jestli bude dosahovat kvalit ventrila.