Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed II  Star Wars: The Force Unleashed II je pokračováním úspěšného titulu z roku 2008, který vyvolal spoustu kladných i záporných reakcí, avšak byl jednoznačně prodejním hitem a dočkal se po roce i nepříliš dobře odvedené PC konverze. Nyní se vrací zpět i s Galenem Markem (Starkiller) v hlavní roli, a navazuje na uzavřený konec původní hry poněkud netradičním způsobem. Rozšíření původní hry o alternativní sithskou dějovou linku se tudíž nebere v potaz. Starkiller se probouzí v bactové nádrži na planetě Kamino s hlavou plnou vzpomínek na z jeho pohledu neznámou ženu jménem Juno Eclipse, a hlasy Dartha Vadera a Mistra Yody. Brzy se, ale Starkiller dozvídá děsivou skutečnost o své identitě, a bude se muset rozhodnout, co dál, protože na Kaminu odpovědi na neznámé vzpomínky nezíská.

Pokračování TFU tedy začíná s čistým štítem, a s příběhem, který znovu schválil sám George Lucas. Starkiller bude samozřejmě ovládat nové schopnosti Síly, ze kterých budou zarytým fanouškům původní trilogie vstávat vlasy na hlavě na vylepšeném enginu Ronin z původní hry. Otázkou, ale zůstává, jestli se LucasArts poučilo z chyb prvního dílu, nebo se znovu dočkáme nemastné, ale kvalitní řežby. Stejně tak se vrátí i původní herci, kteří budou znovu předlohou a hlasem herních charakterů v TFU II.

 

 VÝVOJ:  LucasArts Studios, Aspyr Studios
 ŽÁNR:  Akční 3D hra z pohledu 3. osoby
 DATUM VYDÁNÍ:
 26. říjen 2010
 PLATFORMY:  Xbox 360, Playstation 3, Wii, Microsoft Windows
 NÁROKY:  nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 2GB RAM
 INSTALACE:  11GB

 


Na co se můžeme těšit ve světě Star Wars her?
03.01.2012 21:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [15]

Star Wars: The Old Republic je už dva týdny venku a kromě toho, že budeme neustále sledovat, jak se hře daří, musíme také vyhlížet nové Star Wars hry, které by nám mohli přinést nové zážitky z tohoto skvělého univerza.

Nicméně jak sami tušíte, tak žhavé to zase není. Kromě pravděpodobných datadisků pro SWTOR víme oficiálně pouze o Kinect Star Wars, které ale prozatím působí dost rozpačitě a LucasArts se raději rozhodli odložit vydání hry, aby to nebyl takový průšvih, jak se z prvních videí a osobních dojmů zdá. Každopádně není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že v Obsidianu údajně pracují na RPG s otevřeným světem, jež by se mělo odehrávat právě ve světě Star Wars. 

Všechny předchozí informace by ale byly dost v rozporu s naší ještě dřívější novinkou, v níž jsme psali, že LucasArts ukončí veškerou spolupráci s externími firmami a všechny hry si bude dělat samo, přičemž SWTOR měl být posledním projektem založeným na této bázi. Obsidian navíc nedávno oznámili RPG na motivy seriálu South Park, takže jejich hlavní vývoj je momentálně zaměřen na tento titul.

Opomenout nesmíme ani už několikrát propíraný Battlefront 3, o němž jsme naposledy psali skoro dva roky zpátky a od té doby není o něm ani vidu ani slechu. Tenkrát samozřejmě nešlo o žádné potvrzené oficiální informace, avšak dlouhé ticho nasvědčuje tomu, že buï je projekt zrušen anebo je to s ním hodně zlé a v LucasArts neví, jak ho dokončit. Ostatně první spekulace o třetím díle Star Wars bitev se objevily už v roce 2006, což je sakra dlouhá doba.

celá galerie - 13 artworků

Nezbývá nám nic jiného než čekat, až nám LucasArts představí něco nového. The Force Unleashed III bylo sice podle drbů zrušeno, ale takové Knights of the Old Republic 3, Battlefront 3 nebo nový vesmírný simulátor ve stylu X-Wing bychom si určitě nechali líbit. Co vy na to?

DLC k The Force Unleashed II aneb Stakiller zabíjí Ewoky
16.12.2010 18:21 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [13]

Kam jsme se dostali...Star Wars: The Force Unleashed II moc dobrých recenzí nepobralo a hra si z recenzí neodnášela žádná bůhvíjak převratná hodnocení. To ale neodradilo vývojáře k tomu, aby vydali první DLC balíček, díky němuž se podíváme na planetu Endor, na které pobývají Ewokové. Všichni si je pamatujeme z Epizody VI, v níž pomohli Rebelům porazit imperiální vojska. Vaším úkolem v této bonusové mapě je všechny tyto malé potvůrky pobít a zabránit vítězství Rebelů, přičemž používat budete takové schopnosti, jako je například dalekonosný kop, za který by se nestyděl ani hvězdný hráč NFL. To ale není vše, do cesty se vám postaví dokonce i Han, Leia a Chewbacca.

Opravdu v LucasArts ztratili soudnost a klesli tak hluboko, aby nám předložili takovou hloupou příběhovou změnu? Co takhle už konečně něco smysluplnějšího a vážnějšího? Chápeme, že Ewoky někdo nemá rád, ale čeho je podle mě moc, toho je příliš.

HW nároky PC verze The Force Unleashed II
18.10.2010 22:48 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

LucasArts oficiálně oznámilo hardwarové nároky na PC verzi hry Star Wars: The Force Unleashed II. Tak co, zahrajete si na svém železu druhé dobrodružství neohroženého Starkillera?

  • Operační systém: Windows XP SP3, Windows Vista® SP2 nebo Windows 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD Athlon X2 5200+ (doporučeno Intel Core 2 Duo 2.8 GHz or AMD Athlon X2 6000+)
  • Paměť: 2 GB RAM
  • Volné místo na disku: 10GB
  • Grafická karta: ATI Radeon HD 2600 / NVIDIA GeForce 8600 GT 256 MB paměti s podporou Shader 3.0 (doporučeno ATI Radeon HD 4800 / NVIDIA GeForce GTX 260)
  • DirectX®: DirectX 9.0c (Březen 2009)

S blížícím se vydáním jsme také nahodili reskin The Force Unleashed II a nechybí ani odpočítávání v levé části stránky.

The Force Unleashed II - Soul of the Jedi trailer
10.10.2010 12:28 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

Marketingové oddělení LucasArts opět boduje. Máme tu nový a našlpaný trailer z The Force Unleashed II, který je sestříhaný z cutscén a gameplay záběrů. Bohužel, někdy nám autoři možná ukazují až příliš mnoho, tudiž si dejte pozor. Pro někoho může následující video znamenat spoiler.

Nové záběry z The Force Unleashed II v GTTV
18.09.2010 18:37 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Nový díl pořadu GameTrailers TV je věnován speciálně hře Star Wars: The Force Unleashed II a nabízí tunu nových záběrů z hraní či cinematic sekvencí. Nutno podotknout, že pro někoho může být následující video spoilerem, čili pokud si nechcete kazit překvapení, raději na to nekoukejte. The Force Unleashed II je rozkouskováno přes celý díl, takže pokud tam na vás vyskočí preview LittleBigPlanet, tak se nelekejte, hned poté bude The Force Unleashed II normálně pokračovat.

GamesCom 2010: The Force Unleashed II - dojmy z hraní
28.08.2010 00:57 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Jako první jsem na letošním GamesComu navštívil stánek Activisionu, kde měl svůj kousek místa i LucasArts se svými hrami. Konkrétně se jednalo o Star Wars: The Force Unleashed II a LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Na populární kostičky si posvítíme až v dalším článku. Nyní je třeba dát přednost rozběsněnému Starkillerovi, který se v druhém pokračování The Force Unleashed vydává na své další dobrodružství.

Demo, které jsem hrál, se odehrávalo na planetě Kamino, na níž si možná vzpomínáte z Epizody II, kde klonovači vyrobili pro Republiku celou armádou clonetrooperů, později stormtrooperů. A kolem klonů se to celou dobu bude točit. [Celý článek]

LucasArts zrušilo vývoj The Force Unleashed III, vývojáři budou rozpuštěni
17.08.2010 21:43 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [15]

Zhruba před dvěma měsíci se novým prezidentem LucasArts stal Paul Megaan a od té doby se dějí věci. Nejdříve studio opustil creative director Haden Blackman (The Force Unleashed, Force Commander...), poté se zrušila PSP verze The Force Unleashed II a nyní vyplavalo na povrch, že původně plánový třetí díl The Force Unleashed byl zrušen a vývojáři budou po dokončení The Force Unleashed II rozpuštěni. A podle všeho se nedočkáme ani dalšího neoznámeného projektu, který byl uložen k ledu.

Ač jsou možná změny někdy potřebné, tady mi nepřijdou zrovna moc šťastné. Ba co hůř, pod novým vedením se už ani neplánuje spolupráce s jinými externími studii. Star Wars: The Old Republic od BioWare má být posledním projektem, na kterém nepracují LucasArts interně. Odzvoněno je tak LEGO Star Wars sériím apod. Vše teï budou dělat sami LucasArts. Otázkou zůstavá, na co se můžeme těšit, když většina her je od externích vývojářů?

Mistr Yoda a Boba Fett v The Force Unleashed II
15.08.2010 19:17 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Jak to tak vypadá, Star Wars: The Force Unleashed II nabídne spustu prostoru i pro postavy, které známe z filmové ságy. Nedávno byl potvrzen mistr Yoda, za kterým se Starkiller vydá na Dagobah. Zřejmě zde podstoupí podobnou zkoušku jako Luke Skywalker v Epizodě V. Samotnému Starkillerovi ale bude v patách námezdní lovec Boba Fett, který pomáhá Darth Vaderovi, jenž mu poskytne i nějakou tu imperiální techniku / výbavu. Mrknout zatím můžete na uvolněné cutscény a screenshoty ze hry, v nichž se zmiňované postavy vyskytují.

[Více v sekci Screenshoty]

 

 

 

Rozhovor s Brettem Rectorem o The Force Unleashed 2 od Hrej.cz / Level
03.08.2010 23:31 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]
Předobjednávky The Force Unleashed II, in-game bonusy pouze pro Severní Ameriku
01.08.2010 17:44 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Podzimní vydání hry Star Wars: The Force Unleashed II se kvapem blíží, a pokud už se nemůžete dočkat, můžete si ji předobjednat na (X)zone v PC, Xbox 360 nebo PS3 verzi.

Star Wars: The Force Unleashed II pro PC - 999,-
Star Wars: The Force Unleashed II pro Xbox 360 - 1399,-
Star Wars: The Force Unleashed II pro PS3 - 1399,-

Za zmínku také stojí plánové bonusy pro digitální předobjednávky v zahraničních obchodních řetězcích GameStop a Amazon. Tamější zákaznici se můžou těšit na velmi pěkné a zajímavé zpestření hry. Předobjednávka u GameStop vám zajistí exkluzivní postavu Maukillera. Jedná se o geneticky upraveného řezníka, kterého si Darth Vader nechal stvořit na planetě Kamino z genů a Starkiller (hlavní hrdina série The Force Unleashed) a Darth Maula (bývalý učedník Darth Sidiouse z Epizody I). Pro boj navíc využívá speciální stříbrné krystaly, které dokáží "nasát" Sílu, díky čemuž se stávají naprosto smrtící zbraní.

Amazon naopak nabídne dva exkluzivní levely. V jednom se poletíte podívat na zarostlou planetu Dagobah, kde si vás proklepne samotný mistr Yoda. Dojde především na hrátky se Silou, pomocí které se budete snažit dostávat / zvedat předměty z jednoho místa na druhé v co nejkratším limitu. V druhém levelu půjde o bránění jakéhosi "jádra". Vaším úkolem bude vydžet déle jak minutu. Lze předpokládat, že se na vás budou valit všeliajací nepřátelé ze všech stran, čili to nebude žádna sranda a přežijou jen ti nejzkušenější. Všechno zní fajn, ovšem tato nabídka platí bohužel jen pro Severní Ameriku. Dočkáme se něčeho i u nás v Evropě? To zatím nevíme.