Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed  Star Wars: The Force Unleashed je úplně nová herní značka ze světa Star Wars přímo od interního studia LucasArts, která mapuje příběh Darth Vaderova tajného učedníka, záhadné postavy, která je trénována samotným Sithským lordem, aby zabila poslední Jedie. Příběh se odehrává v temných časech, mezi 3. a 4. epizodou. Učedníkovo dobrodružství je tak pokračováním nové trilogie, odkrýváním následků Rozkazu 66, formováním rebelské aliance a přímou spojkou s Originální trilogií. The Force Unleashed je původně konzolová akční hra z pohledu třetí osoby, ve které se ujímáte postavy tajného učedníka a používáte schopnosti Síly a boje se světelným mečem.

Po prodejní stránce se hra stala hitem, ačkoli úplně nesplňovala představy fanoušků, u kritiků získala nadprůměrná, ale ne dokonalá hodnocení, a tak vznikly dva tábory fanoušků, kteří hru nemohou vystát anebo ji milují. Na hře se scénáristicky podílel sám George Lucas a studio ILM použilo novou techniku snímání pohybu a výrazů tváře opravdových herců, kteří doslova hrají herní postavy a tím hru přibližují filmovému prožitku. Hra se honosí propracovanou fyzikou Havoku, vlastním 3D enginem Ronin a dalšími moderními technologiemi. V roce 2009 vyšla reedice této hry přidávající stáhnutelný obsah do základní hry a PC verzi pod jménem Ultimate Sith Edition.

 

 VÝVOJ:  LucasArts Studios
 ŽÁNR:  Akční 3D hra z pohledu 3. osoby
 DATUM VYDÁNÍ:  19. září 2008, 17. prosince 2009 (Reedice)
 PLATFORMY:  Xbox 360, Playstation 3, Wii; Microsoft Windows, Mac OS X (Reedice)
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, Radeon HD2900 a výše, GeForce 8800 a výše
 INSTALACE:  24GB na HDD

 


Na co se můžeme těšit ve světě Star Wars her?
03.01.2012 21:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [15]

Star Wars: The Old Republic je už dva týdny venku a kromě toho, že budeme neustále sledovat, jak se hře daří, musíme také vyhlížet nové Star Wars hry, které by nám mohli přinést nové zážitky z tohoto skvělého univerza.

Nicméně jak sami tušíte, tak žhavé to zase není. Kromě pravděpodobných datadisků pro SWTOR víme oficiálně pouze o Kinect Star Wars, které ale prozatím působí dost rozpačitě a LucasArts se raději rozhodli odložit vydání hry, aby to nebyl takový průšvih, jak se z prvních videí a osobních dojmů zdá. Každopádně není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že v Obsidianu údajně pracují na RPG s otevřeným světem, jež by se mělo odehrávat právě ve světě Star Wars. 

Všechny předchozí informace by ale byly dost v rozporu s naší ještě dřívější novinkou, v níž jsme psali, že LucasArts ukončí veškerou spolupráci s externími firmami a všechny hry si bude dělat samo, přičemž SWTOR měl být posledním projektem založeným na této bázi. Obsidian navíc nedávno oznámili RPG na motivy seriálu South Park, takže jejich hlavní vývoj je momentálně zaměřen na tento titul.

Opomenout nesmíme ani už několikrát propíraný Battlefront 3, o němž jsme naposledy psali skoro dva roky zpátky a od té doby není o něm ani vidu ani slechu. Tenkrát samozřejmě nešlo o žádné potvrzené oficiální informace, avšak dlouhé ticho nasvědčuje tomu, že buï je projekt zrušen anebo je to s ním hodně zlé a v LucasArts neví, jak ho dokončit. Ostatně první spekulace o třetím díle Star Wars bitev se objevily už v roce 2006, což je sakra dlouhá doba.

celá galerie - 13 artworků

Nezbývá nám nic jiného než čekat, až nám LucasArts představí něco nového. The Force Unleashed III bylo sice podle drbů zrušeno, ale takové Knights of the Old Republic 3, Battlefront 3 nebo nový vesmírný simulátor ve stylu X-Wing bychom si určitě nechali líbit. Co vy na to?

Restrukturalizace postav z The Force Unleashed
13.12.2009 20:52 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [6]

To nám to ale vyšlo. V noci byl odhalen druhý díl a Fluke dnes dokončil velkou úpravu postav z The Force Unleashed. U každého jedince teï najdete podstatně více informací než minule a všichni už nejsou hromadně ve stejném článku. Teï už si pěkně vyberete, o jakou postavu máte zájem. Neváhejte a mrkněte do překopané sekce "postavy".
Balení Ultimate Sith Edition v EU
02.12.2009 13:10 | Autor: Fluke | Komentáře [0]

Bohužel se stalo, čeho jsme se obávali, u nás i ve zbytku EU je konzolová Force Unleashed v Ultimate Sith edici pouze v plastových krabičkách, u PS3 dokonce i s novým logem, které napodobuje PSP balení. Tudíž se musím omluvit za dezinformaci o verzi v kovovém balení s art knížkou. Nenechte se tedy zmást obrázkem na Xzone. V obchodech už je, můžete se jít podívat osobně. Na obrázku je aktuální přebal.

    

Speciální balení v kovové krabičce (steel book), u PS3 dokonce s klasickým PS3 logem, seženete pouze v USA. Cenově přijde na stejné peníze jako v ČR (i s poštovným), ale prodejci, včetně Amazonu k nám hry neposílají, takže jedině přes známého ve státech. Pokud máte tu možnost, tak vřele doporučuji. Za stejné peníze více muziky.

Vydání PC verze se znovu oddálilo až na dnešek a zítra prý i v obchodech, ale máme pocit, že se znovu posune. Kde je chyba netušíme, v Anglii už je k dostání, nicméně nemá tak výhodnou cenu jakou slibuje Xzone (699,-). Nepříliš nadšenou recenzi PC verze jste si mohli nedávno přečíst na Eurogameru. Ve většině se jednalo o technické problémy, tak doufejme, že LucasArts bude pokračovat ve vydání dalších opravných patchů. Když se nám dostane do ruky, tak napíšeme i své dojmy.

Update: Xzone už píše PC verzi do 24 hodin, od zítra by tedy mohla být k dostání.

Update 2: PC verze je na Xzone konečně skladem, nakupujícím přejeme příjemné zážitky z hraní.

Temná Síla je mezi námi!
04.11.2009 00:00 | Autor: Fluke | Komentáře [5]

  Force unleashed ultimate sith edition na PC/PS3/XBOX360 je už v podstatě venku, a to v každém slova smyslu. U nás se vydání bohužel protáhne až ke 20.listopadu jak jste si mohli všimnout na Xzone. Nicméně velmi příznivá cena zůstává a konzolové edice jsou zabaleny v lákavém steelbooku s artwork knížkou. Určitě využijte náš „shop".   

 To by bylo konstatování faktů, co mě spíše překvapuje je chování marketingu LucasArts, které absolutně na vydání PC verze nereaguje. Domácí stránky zejí prázdnotou. Samozřejmě to není poprvé, co LucasArts pochybilo jak v oboru distribuce, tak ve výrobě her, ale člověk si prostě na to nechce zvyknout, i kdyby to bylo jejich motto. Chybějící multiplayer, který by mohl být ve stylu „jedi knight" by potěšil mnohem více, než nové mise, ale to nemá cenu příliš rozebírat. My si tu hru přece koupíme tak jako tak, tak proč utrácet za propagaci, že? Buïme tedy rádi, že propagaci The Old Republic má pod palcem Electronic Arts.

        

 Z prvních dojmů PC verze opravdu není zklamáním, a doufáme, že se jí dostane pozornost i od domácích herních portálů nebo donutíme někoho z redakce sepsat recenzi:) Pokud se něco objeví, tak náš twitter to zcela jistě nemine. V souvislosti s tím můžete do vydání očekávat v naší Force Unleashed sekci překvapení, ale více zatím neprozradím.

 Poslední věcí je, že bych chtěl poděkovat našim čtenářům za věrnost a krásnou návštěvnost v poslední době, na oplátku vám stále budeme přinášet novinky a překlady. Podělte se s námi v diskuzi, jak dlouho už nás navštěvujete.

 P.S. na anketě se pracuje a tentokrát z ní může vzejít i něco dobrého pro nás hráče těšící se na The Old Republic.

HW nároky pro PC verzi The Force Unleashed - připravte si pořádné železo
19.10.2009 17:05 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [32]

Pamatujete, jak kdysi vývojáři z LucasArts říkali, že Star Wars: The Force Unleashed nebude na PC jen kvůli tomu, že hra je velmi náročná a byl by problém ji i na kvalitním PC utáhnout? Inu, po zveřejnění minimálních nároků nám docela spadla čelist. Otázkou zůstává, zda je hra opravdu tak drasticky náročná anebo jsou jen v LucasArts líní a nechtějí dělat pořádnou optimalizaci.

  • Minimálně dvoujádrový procesor o frekvenci 2.4GHz, doporučeno 2.8GHz (tj. Core 2 Duo nebo Athlon X2 Dual-Core 5200+ apod). * 2GB operační paměti.
  • Grafickou kartu s 256MB paměti, shader modely verze 3.0 a stoprocentní podporou DirectX 9.0C, tzn. Radeon HD 2900, příp. GeForce 8800 - doporučuje se ale dvojnásobek paměti a např. GeForce 9800 GT, resp. Radeon HD 4870.
  • Z desktopových grafických čipů hra podporuje Ati Radeon HD 2900, 3850, 3870, 4850 a 4870, u Nvidie pak GeForce 8800, 9600, 9800, 260 a 280.
  • 24GB místa na disku a další gigabajt pro swapovací soubor.
  • Operační systém Windows XP se Service Packem 3, příp. Windows Vista se SP2, hra bude ale jako jedna z prvních oficiálně podporovat už i Windows 7.

The Force Unleahed - Ultimate Sith Edition vychází již za pár týdnů a více se o této hře dozvíte v naší sekci, případně si ji můžete předobjednat v PC, X360 či PS3 verzi.

P.S.: Jaký je váš názor na tyto systémové požadavky?

zdroj: Tiscali Games
SW The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition v předprodeji
12.10.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Z ničeho nic se v předprodejovém line-upu herního obchodu (X)zone objevil očekáváná re-edice hry Star Wars: The Force Unleashed s podtitulem Ultimate Sith Edition. Co je důležité, někteří se konečně dočkají PC verze. Společně s původní hrou navíc dostanete tři nové mise, které vám ukážou, jak by se odvíjely události, kdyby v původní hře zvítězila Temná strana Síly. Dočkáte se tedy alternativní dějové linky, v níž budete lovit např. Obi-Wana Kenobiho na Tatooinu nebo Luke Skywalkera na Hothu.


PC - 699,-

X360 - 899,-

PS3 - 899,-

Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition vyjde pro pro PC (699,-), Xbox 360 a PS3 (899,-), přičemž vydání je naplánováno na začátek příštího měsíce. Osobně si myslím, že distributor nastavil velice příjemné nízké ceny a tento titul by neměl chybět v žádné sbírce nejen SW fanoušků. O celém packu se dozvíte více v této novince

The Force Unleashed opravdu na PC a MAC
26.07.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Tak už to máme prakticky oficiálně. Na LucasArts Twitteru se objevil post , který jasně potvrzuje příchod Star Wars: The Force Unleashed na PC a MAC. Podle nejnovějších informací je plán takový - o těchto prázdninách nejdříve na konzolích vyjdou DLC přídavky (více v této novince ) a až ke konci roku se plně připraví Ultimate Sith Edition, která bude obsahovat jak původní hru tak přídavky a vyjde i na PC a MAC.

The Force Unleashed: Ultimate Sith DLC trailer, screeny + bude na PC
25.07.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [27]

Tak jsme se pravděpodobně dočkali avizovaného exkluzivního odhalení od LucasArts na Comic-Conu. Star Wars: The Force Unleashed se dočká nového stahovatelného obsahu pro PS3 a Xbox 360. Zatím v minulosti vyšla jen jedna mise v Chrámu Jediů a nyní se můžete těšit na další dvě nové mise, které nás vemou na Tatooine a Hoth.

Kompletní galerie screenshotů

Zatímco na Tatooinu se pustíte do hledání Jabby Hutta a do cesty se vám postaví například Boba Fett nebo Obi-Wan Kenobi, na Hothu půjdete po samotném Luku Skywalkerovi a navíc se pokusíte jednou provždy zničit Rebelskou alianci. Jak lze vyčíst z traileru, příběh bude navazovat na alternativní konec původní hry a ukáže nám, "co by se stalo, kdyby Temná strana Síly vyhrála". Abychom nezapomněli, ke stažení budou i nové skiny pro hlavní postavu (Luke Skywalker, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Count Dooku, Jango Fett a C-3PO).

A teï odstaveček, který potěší všechny ty hráče, kteří vynášeli prosby o PC verzi The Force Unelashed do nebes. Dočkali jste se. LucasArts avšak neoznámilo port celé původní hry. Všechen DLC obsah (3 mise) se zabalí do speciální Ultimate Sith Edition, která pak vyjde samostatně na PC a Mac. O datu vydání ale zatím nepadlo ani slovo.

Kulervoucí trailery z The Force Unleashed
17.08.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Po delší odmlce se opět ozýváme a to tentokrát s novými trailery na Star Wars: The Force Unleashed. Tyhle trailery jsou opravdu skvělé, a tak mi to nedalo, abych se s vámi o ně nepodělil.

 

 

 

The Force Unleashed - Wallpapery
19.04.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]
Do naší galerie jsme založili hned osm nových wallpaperů, na kterých se střídají různé motivy - od lokací ze hry až po plakáty s hlavními hrdiny hry. Chcete-li si nějakým kouskem vyzdobit plochu vašeho počítače, pak navštivte naši novou sekci - Wallpapery.