Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Budoucnost Star Wars her ?
02.04.2013 23:02 | Autor: Fluke

Už jsme to načali v poslední novince, LucasArts je nyní v područí Disney a Star Wars hry čeká změna. Problém je, že v podstatě nevíme jaká. AAA titul Star Wars 1313 v podstatě teï stojí na místě a jeho budoucnost neznáme. Přijít o tento titul by byla jednoznačně škoda, jeho potenciál je velký.

Na druhou stranu se vynořila úplně nová hra, Star Wars First Assault. Multiplayerová FPS ve stylu Call of Duty, která má být předvojem Battlefront 3, jehož vývoj závisí na prodejním úspěchu First Assaultu. Tedy dokud nepřišlo Disney. I tento projekt zatím stojí a jeho vydání na Xbox Arcade je nejisté.

 

 

V současné chvíli tak LucasArts neví na čem je a jejich talent doslova krvácí díky tomu jak si jejich nový zaměstnavatel hraje s budoucností tohoto studia. Po koupi LucasFilmu, výkonný ředitel Disney Robert Iger vyjádřil pochyby nad interním vývojem Star Wars her zaměřených na stávající jádro hráčů, a na konferenci investorů oznámil, že se chtějí zaměřit více na sociální a mobilní hry, než na konzole. Tomu i odpovídá portfolio dnešních Disney her, které těží právě z tohoto segmentu.

Je to, ale v zájmu nás hráčů? Jak říká zdroj blízký hernímu serveru Kotaku "Hráči by měli nahlas vzkázat Disney/Lucas, že nechtějí podřadné Star Wars tituly od různých vývojářů, ale aby hry byly brány seriózně a budou platit pouze za kvalitu". Tvrzení, se kterým se můžu zcela ztotožnit.

Panují obavy, že když Disney/Lucas nechá LucasArts umřít, tak to pro nás bude znamenat konec naší příběhy poháněné herní franšízy. To by se nám jako serveru o Star Wars hrách rozhodně nelíbilo. Pokud ani vám, dejte si pozor, jakou Star Wars hru budete v budoucnu kupovat. Nikdo určitě nechce, aby The Old Republic byla poslední pořádná Star Wars na dlouhou dobu nahrazená záplavou her ala Star Wars Angry Birds (i přesto, že jsou dobré).

Je pravdou, že u nás favorizujeme Star Wars hry, které vyrobila studia externě pro LucasArts, než ty interně vytvořené po roce 2000. Něco shnilého je ve státě dánském posledních pár let, ale jak zjišťujeme Disney zřejmě nemá v plánu vrátit LucasArts mezi nejlepší herní firmy, ale udělat z ní pouze výdělečnou divizi. Jakým studiům bude nakonec Disney zadávat zakázky na nové Star Wars hry záleží podle všeho na tom jak budeme hlasití.

 

Zdroj: Kotaku, Eurogamer.net

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
1.

ObiSkyWalker - 03.04.2013 | 23:22

http://www.eurogamer.cz/articles/2013-04-03-disney-definitivn-uzavrel-studio-lucasarts