Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Konec studia LucasArts
04.04.2013 23:57 | Autor: Fluke

Tak se v minulé novince zamýšlíme nad budoucností Star Wars her a Disney ji vyřešilo za nás možná tím nejhorším způsobem. Jak se na první pohled může zdát, protože z rozhodnutí Disney bylo zrušeno interní studio LucasArts, které mělo na starost tvorbu her a propuštěno kolem 150 zaměstnanců. Tím pádem i zrušeny projekty Star Wars 1313, u kterého jsme doufali v napravení reputace studia LucasArts, a Star Wars First Assault, multiplayerová akce, jež by při komerčním úspěchu vyústila ve vývoj Battlefront 3.

Oficiální důvod je snaha Disney předejít ztrátám a změnit LucasArts pouze v licenční společnost, která může poskytnout větší portfolio kvalitních Star Wars her. Inu LucasArts nikdy nebylo jen o Star Wars hrách, do jejich portfolia patří i legendární Grim Fandago, The Dig, Indiana Jones, série Monkey Island a další. Spousta zvučných a skvělých her, které LucasArts po roce 2000 zavrhlo a věnovalo se pouze Star Wars.

Nebudeme si nic nalhávat, od té doby to v LucasArts jde od desíti k pěti, mění se vedení a plány, nenaplňují se firemní cíle. Studio se pouze orientuje na Star Wars a nakonec produkuje spíše mírně nadprůměrné tituly. Naposledy Republic Commando, Force Unleashed série a Star Wars Kinect. Nebýt tak externích studií jako BioWare, Obsidian, Pandemic či Petroglyph a další, tak bychom se nedočkali spousty velmi kvalitních her z našeho oblíbeného universa.

V tomto směru bychom mohli říct, žádná škoda. LucasArts stále existuje, jen jeho studio ne. Disney bude skrze LucasArts ostatním licencovat značku Star Wars. Zní to celkem dobře, ale už ve zdůvodnění zrušení LA studia a konceptu Disney je velký problém. Za prvné chtějí dělat lepší Star Wars hry, ale pouze Star Wars hry. Na další skvělé značky Disney zapomněl, stejně jako na ně zapomnělo LucasArts po roce 2000. No a za druhé Disney nemá v herním segmentu plnohodnotných her zkušenosti, orientuje se na mobilní a sociální hry. Kdo tedy nakonec bude rozhodovat komu se poskytne licence? Dostaneme nakonec hry od seriózních studií? Dočkáme se i jiných her z Lucasova světa?

Otázky, na které nám odpoví až budoucnost. Jedno je jisté, buï se dočkáme kvalitních her ze světa Star Wars, anebo se budeme bavit nad dalšími Star Wars Angry Birds. Kdo o tom rozhodne jsme my, hráči. Jestliže budeme hlasití v případě nespokojenosti a přestaneme si kupovat podřadné Star Wars hry, tak za pár let investoři donutí Disney přehodnotit plány. Za předpokladu, že to bude třeba.

Zatím můžeme pouze doufat, že se Disney rozhodne lobovat za licencování Star Wars 1313, domluví se s Obsidianem na novém Star Wars RPG, a snad nám dopřeje další remaky populárních LucasArts her, které začali sérií The Monkey Island. Já jdu zatím hrát The Old Republic, poslední plnohodnotnou SW hru, plánuji totiž udělat dojmy z Free2Play.

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
1.

rastaman - 05.04.2013 | 19:09

doufam ze 1313 spatri svetlo sveta