Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Disney vs. EA. vs. Star Wars je zpět!
08.05.2013 21:16 | Autor: Fluke

Disney kupuje Lucasfilm, Disney ruší LucasArts, Disney podepisuje smlouvu s Electronic Arts, Star Wars je v nové éře. Ano, i takové zvláštnosti se dějí a herní průmysl je jich plný. Ať z dobrého, tak špatného hlediska. Hlavní zprávou týdne, ale je, že Disney podepsalo několikaletou smlouvu o vývoji a vydávání her Star Wars s Electronic Arts. Hned po oznámení raketově vystoupali akcie EA na burze. Vtipné je, že naopak Disney Interactive má za poslední rok ztráty 54 miliónů dolarů.

Ať už máte k Electronic Arts jakýkoliv vztah, jsou to aktuálně zachránci Star Wars her a jistota, že nás čeká bohatá herní budoucnost. Hry, tak budou pravděpodobně optimalizované pro EA distribuci Origin, budou mít dostatečný rozpočet, skvělý marketing a kvalitu, která se bude pohybovat od mírně nadprůměrných her po skvělé. Nic jiného EA v podstatě nedělá, i když se i u nich tu a tam objeví fenomenální hra. Na EA nám mohou vadit přílišné sequely, občas nevychytané DRM, či cena za nejhorší firmu z USA. Ta, ale jen ukazuje, jak je spousta hráčů mimo realitu.

 

 

Ve zpětném pohledu není celá situace, až tak překvapivá, nýbrž skoro geniální marketingový tah. Zrušením LucasArts Disney pohnulo žlučí všem herním Star Wars fandům, a dostalo se tak do podvědomí skoro všech lidí, aby o necelý měsíc později ohlásili kontrakt s Electronic Arts. Tomu se říká reklama zdarma, ke které jsme přispěli i my na SWGC. Pokud bychom předpokládali, že se Disney s někým domluví, tak volba Electronic Arts byla celkem jasná. Měli na starost vývoj i distribuci MMORPG The Old Republic.

Je tedy důvod k jásání? Určitě je. Star Wars značka se poprvé dostává do rukou giganta, který má prostředky ji naplno využít a domácí studia BioWare, Visceral games, či DICE, se přímo těší na vývoj titulů pro Star Wars. Nezapomeňte, že mají za sebou značky jako Battlefield, Dead Space, či vesmír Old Republic. EA už oznamuje, že si bude půjčovat z filmové ságy, ale zápletky, příběhy i tituly mají být úplně nové a originální. Jestli takové budou ukáže budoucnost. Mezitím otevřete šampáňo (či cokoliv jiného, čím slavíte), poněvadž nás čekají světlé zítřky.

A nebojte se, Origin je jako Steam, EA se distancovala od DRM politiky, a nebude vydávat sociální a mobilní hry, ty si nechalo licenčně Disney. Taky mají nového prezidenta, atd. :)

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 

Zatím ľádné komentáře.