Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
TSLRCM pro KotOR II stále žije!
31.01.2015 18:50 | Autor: Fluke

Knights of the Old Republic II - The Sith Lords už je nějakou chvíli ke koupi na Steamu, a také v kolekci obou dílů na DVD. Nyní, když už je hra od nynějška dostupná i na GOG.com, jehož politikou je, že koupí hry Vám hra i zůstane (když nezapomenete stáhnout instalačku pro archivaci ;), tak bychom se jí mohli podívat na zoubek.

Moudří vědí, že KotOR II byl pod tlakem rychlého vydání, proto studio Obsidian muselo odebrat ze hry nemalé množství zajímavého obsahu, aby vše stihlo. To postihlo i samotný kód a hra, podobně jako první díl, obsahovala spoustu chyb, které měly za následek pád programu na různých PC konfiguracích. Studio následně obsah zpřístupnilo a vznikly dva projekty, které se věnovaly jeho integraci zpět do hry. Oba projekty jsme tehdy v roce 2009 sledovali a podporovali i my na SWGC, pro připomínku šlo o The Sith Lords: Restoration project a The Sith Lords Restored Content Project.

Ten první nakonec vyšuměl do ztracena, ten druhý skoro také, ale jeho tvůrci Stoney and Zbyl2 s pomocí několika dalších lidí a s velkým vypětím sil projekt dodělali. Jmenuje se stejně, ale místo Project už je to Mod, poněvadž je v podstatě hotový a je naplno součástí originální hry. Poslední verze je z března 2014 (víme, máme zpoždění :) a celkem dlužíme našim čtenářům nějaký ten update, tak se na to pojïme podívat.

TSLRCM je ve verzi 1.8.3 a krom nového obsahu opravuje i chyby v původní hře. Zároveň jeho tvůrci oznámili 15. ledna 2015, že se podívají na zoubek nové GOG verzi a připraví instrukce pro funkční instalaci modu. Mezitím samozřejmě můžete experimentovat, ale jak sami tvůrci modu říkají, ještě neví, jak moc GOG zasáhl do hry. Co přesně mod doplňuje do hry, kromě nové planety droidí M4-78 a rozšíření příběhu exilovaného Jediho (hráč), bohužel tvůrci přímo nespecifikují, nezbývá než si hru zahrát :) Podle hodnocení to stojí za to. Doplníme ještě, že planetu M4-78 je možno navštívit jakmile dokončíte planetu Korriban, v Sithské akademii najdete instrukce, jak se k ní dostat. Jde o cca 2 hodiny herního obsahu.

 


M4-78EP Release Trailer - Mod DB

Mod je rozdělen na dva samostatné celky, jeden je TSLRCM a druhý přidává planetu M4-78. Udělejte čistou instalaci KotORu II z disku, nebo Steamu a zkontrolujte, že máte nainstalovaný oficiální patch. U Steam verze nezapomeňte vypnout automatickou aktualizaci, jinak mod bude odstraněn! V této fázi můžete hru také doplnit o kvalitnější videa a hudbu. (Zázraky, ale nečekejte) Nainstalujte TSLRCM patch na správnou defaultní adresu:

Default (32-bit windows); C:Program Files\LucasArts\SWKotOR2
Default (64-bit windows); C:Program Files (x86)\LucasArts\SWKotOR2
Steam default (32-bit windows); C:Program Files\Steam\steamapps\common\Knights of the Old Republic II
Steam default (64-bit windows); C:Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Knights of the Old Republic II

Po instalaci spusťte hru, a jestliže je v menu napsáno Restored Content Modification 1.8.3, tak instalace byla úspěšná. V tuto chvíli nainstalujte také mod s planetou. Upozorním ještě češtináře, že hra je takto funkční pouze v anglickém jazyce a stále se může stát, že narazíte na nějakou chybu nebo hra spadne (nedoporučujeme přepínání do Windows :). Tak jděte a užijte si hru, protože kdo ví, jestli se někdy dočkáme oficiálního Remasteru.

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
2.

steamuser - 08.10.2015 | 13:40

kotor neměl aktualizaci od roku 2013 - tak se tim netrap ... (ale jde tam nastavit zýalohuj před atualizaci)

1.

jurajjanosik - 23.07.2015 | 19:06

Na steamu teï nejdou zakázat automatické aktualizace, nevíte pls co s tím?