Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Star Wars: Battlefront - první trailer a informace
20.04.2015 22:57 | Autor: C.I.S.I.

Tak jsme se dočkali. Nový Star Wars: Battlefront byl minulý pátek oficiálně odhalen na právě skončené akci Star Wars Celebration v Anaheimu. Pojïme si shrnout ty nejpodstatnější novinky, které jsme se prozatím o hře dozvěděli.

Star Wars: Battlefront vyvíjí švédské studio DICE, které se proslavilo především díky multiplayerové sérii Battlefield. Tvůrci ovšem už počátku slibují, že nechtějí dělat pouhou kopii Battlefieldu a pokusí se vytvořit kompletně odlišnou hru.

Základní hra bude obsahovat celkem osm map na čtyřech planetách - Hoth, Tatooine, Endor a Sullust. Autoři odůvodnili tento nízký počet map tím, že chtějí dát přednost kvalitě před kvantitou. Všechny mapy mají být do posledního kousku detailně propracované. Další výraznou změnou oproti Battlefieldu je naprostá absence herních tříd. Hráč si jednoduše navolí výbavu a jde do boje. K vítěznému konci je samozřejmě potřeba spolupráce všech hráčů, takže bude nutné mít vyvážený tým. Těžko zřejmě vyhrajou bitvu vojáci vybavení pouze bazukou. Stejně jako v předchozím díle, tak i zde dostaneme možnost ovládat oblíbené hrdiny. Zatím víme pouze o Darth Vaderovi či Boba Fettovi. Další jména očekáváme brzy.

Nyní ovšem informace, které můžou být pro někoho zklamáním. Hra nenabídne bitvy z období Klonových válek a prozatím nebyly potvrzeny ani vesmírné bitvy. Samotné letecké bitvy chybět nebudou, jen se budou odehrávat u povrchu planety či v atmosféře. Zajímavou informací také je, že hráčům nebude umožněno na vlastní kůži ovládat AT-AT. Pohyb tohoto kolosu půjde zřejmě ovlivňovat pouze prostřednictvím rozkazů. Nedočkáme se rovněž singleplayerové kampaně. V offline režimu si můžete zahrát pouze s počítačovými boty anebo s kamarádem ve splitscreenu. Bitev se bude moct současně zúčastnit maximálně 40 hráčů, na některých mapách to může být i méně. 32 vs 32 či 64 vs 64 tedy nečekejte.

Celá hra běží na Frosbite enginu, takže není potřeba mít strach o kvalitní grafické zpracování. Hra vyjde 17. listopadu v USA a 20. listopadu v Evropě na PS4, Xbox One a PC. Již 8. prosince bude pro všechny majitele hry dostupné první bezplatné DLC Battle of Jakku, které obsahově nabídne, jak už název napovídá, bitvu na planetě Jakku. Že vám toto jméno nic neříká? Nedivíme se. Jedná se o zcela novou lokaci z chystané sedmé filmové epizody (písečná planeta s troskami Star Destroyeru a X-Wingu z traileru). Předplatitelé ovšem dostanou tento obsah o týden dříve, tedy 1. prosince. Jak to vidíte s novým Battlefrontem vy? Podělte se o své dojmy v komentářích. V naší galerii si pak můžete prohlédnout všech šest vydaných screenshotů.

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
4.

el lukýno - 03.06.2016 | 11:39

ja mam star wars battlefront 2 na PSP akorat to je starsi verze EL.L

3.

el lukýno - 03.06.2016 | 11:37

a to star wars battlefront je i na PSP

EL.L

2.

martin - 27.12.2015 | 00:59

hry Star Wars: Episode III Revenge of the Sith pc

1.

Deonord - 26.04.2015 | 10:44

Mě na tom nejvíce vadí absence vesmírných bitev, malý počet map a nízký počet hráčů. Hrát 20 vs 20 v roce 2015 mi přijde ostudné.