Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Ord Mantell

Vulkanické ostrovy a rozlehlé planiny

Hornaté planiny a vulkanické ostrovy Ord Mantellu jsou zaneseny spouští nelítostné občanské války. Republikové síly bojují s nepolapitelnými separatisty, kteří provádí partizánské útoky proti vojenským i civilním cílům. Další otázkou v už takto diskutabilní situaci je planetární vláda, která ačkoli loajální Republice je pouze loutkový režim pro koncerny podsvětí.

Corellianští kolonisté osídlili Ord Mantell před devíti tisíci lety a planeta se stala opěrným bodem pro operace republikové armády na vnějším okraji. Strategická hodnota Ord Mantellu upadala po staletí, ovšem poté, co zkorumpovaný admirál  rozprodal místní flotilu, vojsko opustilo planetu. Ord Mantell se brzy stal rájem pro pašeráky, piráty, námezdní lovce a místní vláda padla pod mocí kriminálních spolků - sílou setrvávající do dnešního dne.

Ačkoli byla planeta během války mezi Republikou a Sithským impériem velmi suverénní, okolnosti se změnily po Coruscantské smlouvě. Přestože se mnoho hvězdných systému od Republiky odtrhlo, podplacení Ord Mantellští guvernéři rozhodli, že bude lepší zůstat loajální. Nikoli celá populace planety souhlasila, čímž vzniklo separatistické hnutí, které rychle vystupňovalo do ozbrojeného konfliktu.

 


 

Startovní Lokace pro:

 


 

 Záškodníci začali pirátskou válku k zahnání vojska z planety a dosáhnutí nezávislosti. Poslední dva roky separatistické útoky zpustošily krajinu a rozvrátily zkorumpovanou vládu. Navzdory složité situaci Ord Mantellská obrana zesílila. Kriminální spolky podporují místní vládu a přinášejí na masivní černý trh technologie z Nar Shadaa, zatímco Republika rozmísťuje své nejlepší síly.

Bitva o Ord Mantell právě začíná.

 

Rozšířené info

 „Je to planeta plná zlodějů. Lidi tu ukradnou i tvou loï, pokud si na ní nedáš pozor. Ukradnou léky, ukradnou jídlo, zásoby, zbraně, všechno, co se jim dostane pod ruku."

Ord Mantell byl obydlen cca před devíti tisíci lety corellianskými kolonisty jako pokročilá vojenská předsunutá základna Galaktické republiky ve Vnějším okraji. Byla to jedna z několika regionálních předsunutých základen pro průzkum a ochranu kolonistů v hlubokém vesmíru (v originále Ordnance Depot, odtud zkráceně Ord v názvu). Z kolonistů se stali převážně farmáři a během času bohatší planety a lepší obchodní cesty oslabili strategickou důležitost Ord Mantellu. Stal se takovým volným přístavištěm pro všechny druhy dopravních a nákladních lodí, a také zůstal populární zastávkou pro cestovatele i přes své oslabené planetární postavení.

 


 


 

Od podepsání Coruscantské mírové smlouvy, kdy Republika přišla o spoustu planet, získal Ord Mantell znovu silnou strategickou pozici. Místní zkorumpované vládě připadalo výhodné zůstat loajální Republice, takže planetě dominuje silná předsunutá vojenská základna republikové armády, ale je také rájem pro pašeráky. Důvod je prostý, planeta je rozdělena vedví mezi zkorumpovanou vládu věrnou Republice a separatisty složených z místních obyvatel, kteří mají plné zuby živoření na úkor podplacených úředníků. Krade se tak úplně vše, co komu přijde pod ruku a pašeráci se na tom nebojí vydělat, zásoby potřebuje přece kde kdo.

Planeta je tak jedno velké bojiště, ve kterém Republika sice není primárním cílem, ale dokud stojí za místní neschopnou vládou, zůstává v této studené válce nepřítelem. Není pochyb, že s tímto konfliktem si budete muset poradit právě Vy, v kůži výsadkáře nebo pašeráka.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Bright Jewel, Střední Okraj
LOAJÁLNOST: Galaktická Republika
STATUS: Zuří občanská válka
TERÉN: Moře a ostrovy
KLÍČOVÁ FAKTA: Ačkoliv zde má Republika vojenskou základnu, tamější uřády jsou kontrolovány kriminálnimi spolky

 

 

 Planetu Ord Mantell jste mohli navštívit ve hrách:
  Battlefront Renegade Squadron
  Jedi Knight: Jedi Academy
  Shadows of the Empire

 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.